Připojištění motocyklů

23. 11. 2022 – Ghanou na motorkách

Přátelé, cestovatelé a motorkáři,

letní sezóna utekla jako voda a po dvou covidových letech opět otevíráme zimní cyklus Cestovatelských večerů. První večer budeme věnovat africkému kontinentu, zavedeme vás do turisty málo objevené země na břehu Guinejského zálivu, do Ghany.

Ghana se nachází jen pár stupňů nad rovníkem, najdeme zde tedy deštné pralesy, ale zároveň je její severní část silně ovlivněná blízkou Saharou, takže zde teploty stoupají vysoko nad 40o C. V minulosti byla tato krásná země drancována otrokáři, po nichž zde jako děsivě dědictví zůstaly pevnosti na pobřeží, ze kterých vyplouvali plachetnice s lidským nákladem přes oceán.

Hlavní tahy jsou sice asfaltované, ale vše ostatní jsou hliněné cesty a přes přehradní nádrž řeky Volta se musíte přepravovat přívozy v podobě pramic, na které vám motorky ochotně naloží spolu s balíky všeho možného harampádí 🙂

Pokud máte chuť poslechnout si vyprávění a podívat se na fotky z této cesty, přijďte k nám do Adventure Moto ve středu 23. 11. 2022, začínat budeme tradičně v 18:30.

Vzhledem k omezené kapacitě cca 30 míst bychom vás rádi požádali o potvrzení účasti na mail petr@adventure-moto.cz nebo na tel 604 890 808. Vstupné je stále 150 korun.

Doufáme, že vás program Cestovatelského večera i tentokrát zaujal a přijdete se opět podívat, případně načerpat inspiraci pro svoje budoucí výpravy.

Těšíme se na vás