Připojištění motocyklů

24. 8. - 8. 9. 2024 Indickým Himálajem na Royal Enfieldech

Máte chuť zažít opravdové vysokohorské dobrodružství na motocyklech? Pokud ano, vydejte se s námi do nejvyššího pohoří světa, do Himálaje. Během naší výpravy budeme překonávat mnoho průsmyků a vyjedeme i do nejvýše položeného průsmyku, kam se dá po silnici dostat, tedy do Khardug La, jež se nachází ve výšce 5.359 m n. m.!

Naše výprava začne v sobotu 24.srpna odletem z Prahy do indického hlavního města Dillí, zde přesedneme na vnitrostátní let a přeletíme přímo do horského města Léh, centra království Ladak, které leží ve výšce 3.500 m n. m. V pondělí ráno si vyzvedneme motocykly Royal Enfiled 500 cc Standard / Classic a vyrazíme za dobrodružstvím. Kvalita silnic je v horách vždy velká loterie, natož pak v Himálaji, vždy záleží na jarním tání a sesuvech půdy, většinou nás budou čekat asfaltované a šotolinové cesty, které jsou využívání veškerou místní dopravou.

Mimo nejvyššího průsmyku Khardung, který je někdy uváděn jako nejvyšší průsmyk světa, kam se dá motorových vozidlem dostat, ačkoli v Tibetu jsou ještě dva o něco vyšší průsmyky, nás bude čekat několik dalších vysokohorských průsmyků. Druhým nejvyšším bude Tanglang La který leží jen o 31 metrů níže než Khardung La a ještě můžeme zmínit další pětitisícový průsmyk Chang La.

Po celou dobu se budeme pohybovat ve vysokých nadmořských výškách, v tak obrovských horách, jaké nenajdete nikde jinde na Zemi. Otužilci se budou moci vykoupat v jezeru Pangong na hranici s Tibetem nebo v Tsomoriri v nadmořské výšce přes 4.500 metrů, přičemž u obou jezer budeme i nocovat.

Cestou potkáme několik převážně buddhistických památek, krásnou přírodu a budeme-li mít štěstí, tak v údolí Nubra i velbloudy. Na cestě nás však také bude čekat několik policejních a vojenských kontrol, protože oblast Ladak je součástí svazového státu Kašmír, na který si, kromě Indie, činí nárok i Pákistán.

Výprava bude končit předáním motorek opět v Lehu v pátek 6. září a přeletem vnitrostátní linkou do Dillí, následně odletíme mezinárodním letem zpět do Prahy.

Pokud vás láká projet si s námi nejvyšší vysokohorskou silnici světa, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně si přijďte k nám do Adventure Moto o výpravě popovídat.

Cena této 16 dní dlouhé výpravy je 59.880,- Kč a obsahuje pronájem motorky Royal Enfield 500 cc Standard / Classic na 12 dní, ubytování v hotelech a resortech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, tričko a služby průvodce. V ceně není letenka Praha – Léh – Praha (aktuální cena je cca 25.000,- Kč) a vízum do Indie, ale oboje za vás rádi vyřídíme.

Těšíme se na společné kilometry