Připojištění motocyklů

19. 9. - 29. 9. 2024 Východní Balkán v době vinobraní

Pojeďte s námi začátkem podzimu objevovat krásy Balkánu, divokost přírody a pohostinnost místních lidí. Během 11 dní projedeme 5 zemí, zajezdíme si v horách i rovinách, navštívíme mnoho zajímavých míst a samozřejmě ochutnáme nespočet místních vynikajících jídel a to vše v době vinobraní…

Ve čtvrtek 19. 9. vyrazíme z Prahy po vlastní ose jihovýchodním směrem a pokud to bude pro někoho výhodnější, sejdeme se klidně i cestou. První den projedeme Slovensko,  přenocujeme v Maďarsku a protože bude pouze tranzitní, využijeme dálnici V dalších dnech se již budeme dálnici spíše vyhýbat. Druhý den vjedeme do Srbska, kterým budeme pokračovat do Severní Makedonie.

V Srbsku si, kdo bude chtít, užije i trochu šotolin na Ruské cestě, a komu se nebude chtít, může jet po asfaltu. Do Severní Makedonie vstoupíme menším hraničním přechodem a stočíme se na východ, směr Bulharsko. Jih Bulharska je koncem září ideální na motorku, teplo, sucho a téměř nikde nikdo. Podél hranice s Řeckem vede krásná horská zatáčkovitá silnice, po které dojedeme až do Alexandrova, do skvělého kempu, který provozuje Angličan se svojí japonskou manželkou a kde jsme již mnohokrát spali.

Na zpáteční trase nemůžeme minout Buzludžu, betonový monument z minulé doby, který nechala na stejnojmenném vrchu vystavět Komunistická strana Bulharska, dnes chátra a jeho budoucnost je nejistá. V severozápadní části Bulharska ještě navštívíme Bělogradčik a menším hraničním přechodem vjedeme zpět do Srbska.

Východní částí Srbska pojedeme podél Dunaje, který překonáme trajektem, tedy pokud bude fungovat, protože při větších vlnách nepluje a budeme si muset zajet 40 km k nejbližšímu mostu. To už se ale budeme pomalu blížit k závěru naší výpravy a poslední den už opět využijeme dálnici přes Maďarsko a Slovensko, abychom v neděli 29. září odpoledne dorazili domů.

Pokud máte zájem se této Adventure Moto výpravy s námi zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně si přijďte k nám do Adventure Moto o výpravě popovídat.

Cena této 11 dní dlouhé výpravy je 21.900,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech a kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, plán a příprava trasy, tričko, survival pack AdventureMenu a služby průvodce.

Těšíme se na společné kilometry