Připojištění motocyklů

15. 6. - 29. 6. 2024 Okruh Irskem, Skotskem a Normandií

Vydejte se s námi v druhé půlce června na okruh západní Evropou. Můžete se těšit na krásně zelené Irsko, vřesoviště ve Skotsku, ale také na mnoho muzeí a památek. Naše cesta povede i přes Normandii, takže se zastavíme na invazních plážích, které budou těsně po oslavách 80. výročí vylodění spojeneckých vojsk. Projedeme 6 zemí a 4x poplujeme trajektem přes moře.

První den bude pouze tranzitní a využijeme i německé dálnice, abychom se zbytečně nezdržovali tam, kam si můžeme zajet na víkend. Během dvou dní dojedeme až na západní okraj invazních pláží, k mostu Pegásus a celý další den budeme věnovat prohlídce pláží.

Z přístavu Cherbourg přeplujeme trajektem do jihoanglikého Poole a hned se vydáme do Bovingtonu, kde se nachází nejlepší tankové muzeum na západní polokouli. Po přenocování v kempu zamíříme trajektem do Irska. V Irsku nás bude čekat nejenom pivo Guinness, ale hlavně zajímavá krajina posetá mnoha kamennými hrady a pobřeží Atlantického oceánu.

Na jednu noc vjedeme i do Severního Irska, přespíme v kempu kousek od přístavu Larne a druhý den ráno přeplujeme do Skotska. Ve Skotsku bude naším cílem známá pobřežní silnice NC500 kopírující severní pobřeží Skotska a samozřejmě projedeme i okolo Loch Ness. Nejsevernějším bodem bude Durness s krásnými písečnými plážemi, ale koupání zde je jen pro skutečné otužilce…

Cestou na jih projedeme Národním parkem Cairngorms a pomalu budeme opouštět Skotsko. V Anglii si uděláme čas na návštěvu nejlepšího leteckého muzea v Evropě, jehož sbírky obsahují letadla, která nikde jinde v Evropě nenajdete, jedním z nejzajímavějších kousků je špionážní SR-71 Blackbird, ale je tady celá řada dalších cenných exponátů.

Poslední noc na ostrovech strávíme v kempu v Canterbury a druhý den ráno odplujeme z nedalekého přístavu Dover zpět na kontinent. Během dvou dní pak už jen projedeme Belgii a Německo a v sobotu 29. června v podvečer dorazíme domů.

Máte-li chuť se této Adventure výpravy zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně si přijďte k nám do Adventure Moto o výpravě popovídat.

Cena této 15 denní výpravy je 32.850,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech a kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, tričko, základní balíček Adventuremenu a služby průvodce. V ceně nejsou trajekty, jejichž cena se v průběhu času může měnit, aktuálně je cena všech 4 trajektů cca 250 EUR, v případě zájmu Vám jízdenky rádi zajistíme.

Budeme rádi, když se k nám přidáte a těšíme se na společné kilometry