Připojištění motocyklů

Cestovatelský víkend 2017

Přátelé, motorkáři a cestovatelé,

přijeďte s námi opět odstartovat sezónu na Cestovatelský víkend. Ve dnech 21. – 23. 4. 2017 pořádáme již 4. ročník, a tradičně se sejdeme v rekreačním středisku Trnávka poblíž obce Želiv na Vysočině (souřadnice rekreačního střediska jsou: N 49° 31.032′, E 15° 12.491′, nebo se podívejte na mapu ZDE). Pokud tedy již máte svůj oblíbený pokoj nebo chatku, můžete si ho opět zarezervovat.

I tentokrát je naší snahou připravit Cestovatelský víkend jako setkání přátel, kteří mají cestování jako společného koníčka, chtějí si odpočinou a popovídat si, proto se můžete těšit na příjemné prostředí, vyprávění, známé i neznámé tváře, ale nenajdete u nás prodejní stánky.

A co jsme tedy pro vás přichystali? Samozřejmě se budeme držet hlavně cestování na motorkách, ale jsou i jiné dopravní prostředky, kterými se dají poznávat krásy světa. O svoje zážitky se s námi přijede podělit Zdeněk Šindlar, který s partou tří kluků a dvou holek projel střední Asii ve dvou starých sovětských Žigulech. Na cestě dlouhé 27.700 tis km a trvající 99 dní se podívali jak do vyschlých oblastí Kazachstánu nebo Uzbekistánu, ale i do horských průsmyků Kyrgyzstánu a Tádžikistánu, kde vyzkoušeli, jak Žigulík „táhne“ ve výšce na 4.000 m. A kdo by se chtěl dozvědět něco o rvačce s místními mladíky v Severní Osetii, neměl by si nechat tuto přednášku ujít.

Na motorkách se pak s námi budete moci podívat i na kosmodrom Bajkonur, možná jste zaregistrovali, že jsme se tam v červnu 2016 vypravili a povídání o této cestě si připravil jeden z účastníků, Michal Plachý, kterého možná mnozí znají jako „Majkla“. S technickými detaily o kosmodromu mu případně pomohu, „Majkls“ se spíše ujal role kulturního referenta.

Na dvou kolech bez motoru se vydáme se Standou Partykou do Rumunska, tuto přednášku jsme měli v programu již minulý rok, ale Standa musel chvíli před přednáškou vyrazit za svojí ženou do porodnice, tak snad termíny narození dalších dětí již lépe naplánoval 🙂

Lahůdkou pak bude vyprávění Roberta Blaziuse o Rally Dakar 2017. Robert byl v letošním ročníku součástí týmu MRG, můžeme se tedy těšit na vyprávění přímého účastníka. A že Robik umí vyprávět 🙂

A abychom se nedrželi jen silnic a cest, podíváme se s Jindrou Krejčím na Aljašku, kde v roce 2007 se svými přáteli spluli divokou řeku Tatshenshini a po jejím soutoku s řekou Alsek pokračovali přes ledovcové jezero Alsek až na pobřeží Pacifiku. Ze 17 dní trvající expedice strávili 13 dní na vodě a nakonec si museli vlastnoručně upravit přistávací dráhu pro letadlo, aby se z té divočiny vůbec dostali včas do civilizace.

A od Aljašky to nebudeme mít daleko na Kamčatku, alespoň na fotkách budete moci posoudit kde by se vám více líbilo. O fotky a zážitky z loňské výpravy na Kamčatku se s námi podělí Vladimír Kovbuz, který na tento dálněvýchodní poloostrov jezdí několikrát ročně jako průvodce a sám na Kamčatce více jak 20 let žil.

Samozřejmě se můžete těšit i na další cestopisné přednášky, ale i na tradiční orientační vyjížďku zpestřenou o úkoly, tentokrát i na motokrosové trati, a zakončenou losováním vítězů ze všech účastníků, kteří bezchybně splnili všechny úlohy. A na vítěze budou čekat zajímavé ceny.

Tak jako v minulých ročnících, můžete se i letos těšit na předváděcí motocykly, tentokrát to bude značka KTM. Konkrétně se budete moci svézt na KTM Super Adventure 1290 R, KTM EXC-F 450, KTM Freeride 250 R a elektrické Freeride E-XC. Motocykly poskytla motoškola Pojďte se svézt a budete si moci vyzkoušet na motokrosové trati u Pelhřimova. Motoškola zároveň poskytla zajímavé ceny do naší tradiční soutěže.

Ubytování s polopenzí (od páteční večeře do nedělní snídaně) je zajištěno ve třech úrovních, cena v hotelu vychází na 1.890,- Kč na osobu, v okále, kde jsou dvoumístné a čtyřmístné pokoje, je to 1.790,- Kč a ve dvoumístné chatce 1.440,- Kč na osobu (jedná se o malé letní nevytápěné chatky bez sociálního zařízení, které je společné pár kroků od chatek, pokud se rozhodnete pro tento typ ubytování, nezapomeňte si s sebou vzít spacák). Jelikož se jedná o chráněnou lokalitu, nevidí zde rádi stany, ale pro skutečně skalní příznivce stanování je i tato varianta možná a to za stejnou cenu, jako chatka.

Pokud vás program 4. ročníku Cestovatelského víkendu zaujal a máte chuť se zúčastnit, vyberte si variantu ubytování a napište nám na adresu petr@adventure-moto.cz nebo zavolejte na tel. 604 890 808, rezervaci vám obratem potvrdím. Případně se zastavte u nás v Adventure Moto na adrese Lublaňská 49 Praha 2. Jakékoli otázky nebo podrobnosti vám rádi zodpovíme na výše uvedeném mailu nebo tel. čísle.

PROGRAM:

Pátek 21. 4. 2017

 • od 12:00 příjezd
 • 17:00 – Oldřich Dudycha Pavlátka – Pojeďte se projet do Karpat
 • 18:00 – Vladimír Kovbuz – Kamčatka, poloostrov sopek a divoké přírody
 • 19:00 – večeře
 • 20:00 – Standa Partyka – Rumunsko na kole
 • 21:00 – Zdeněk Šindlar – Žigulem po střední Asii

Sobota 22. 4. 2017

 • 8:00 – 9:30 snídaně
 • 9:30 – předání podkladů a instrukcí k orientační vyjížďce
 • 10:00 –  16:00 orientační „závod“
 • 17:00 – Michal Plachý – Na motorce na kosmodrom Bajkonur
 • 18:00 – Jindra Krejčí – Aljaška vodácká
 • 19:00 – večeře
 • 20:00 – Radka Martinová – Mongolsko na motocyklu očima ženy
 • 21:00 – Robert Blazius – Dakar 2017 jak ho v televizi nevidíte

Neděle 23. 4. 2017

 • 8:00 – 10:00 snídaně
 • 10:00 a dále odjezd

Těšíme se na viděnou na Trnávce