Připojištění motocyklů

Cestovatelský víkend 2018

Přátelé, motorkáři a cestovatelé,

přijeďte s námi opět odstartovat sezónu na Cestovatelský víkend. Ve dnech 27. – 29. 4. 2018 pořádáme již 5. ročník, a tradičně se sejdeme v rekreačním středisku Trnávka poblíž obce Želiv na Vysočině (souřadnice rekreačního střediska jsou: N 49° 31.032′, E 15° 12.491′, nebo se podívejte na mapu ZDE). Tak jako předcházející, bude i 5. ročník plný cestovatelských přednášek, připravíme orientační závod, přivezeme předváděcí motorky a mimo další zajímavosti se můžete těšit na setkání s lidmi se stejnými zájmy.

Svojí účastí finančně podpoříte první českou motorkářku na Dakaru Gabrielu Novotnou, aby nám opět mohla dělat radost i v ročníku 2019. Za každého účastníka Cestovatelského víkendu jí vyplatíme 100 Kč, tak ji pojďme podpořit! Kdo bude mít chuť, bude se moci v sobotu odpoledne projet s Gábinou na motokrosové trati u Pelhřimova a třeba si s ní zazávodit 🙂 a večer si poslechnout její vyprávění o cestě za snem…

A na co dalšího se můžete těšit? I tentokrát se vypravíme různými dopravními prostředky kolem světa. O svoje zážitky z cestování po Indii se s námi přijede podělit Zdeněk Hrabě, který v Indii žil 3 roky a měl tedy dost času tuto exotickou zemi poznávat a to nejenom ze sedla motocyklu.

V minulém roce jsme v rámci našich výprav, které pořádáme již 6 let, podnikli naši zatím nejdelší cestu na motorkách a to až Tichému oceánu. O svoje zážitky z cesty napříč celým Ruskem až do Vladivostoku, se s námi podělí Michal Plachý, na jehož osobitý styl vyprávění se už teď těším…  Mimo jiné se dozvíte, jak zastavit dopravu na Moskevském okruhu, co je nejlepší udělat, když jsou všechny stojany s benzinem obsazené, jakou teplotu má Bajkal, a v neposlední řadě, jak přežít týden ve vlaku.

Se Standou Partykou se podíváme na dosud nejnebezpečnější cestu jeho cyklistického života, kterou podnikl v minulém roce. Zabalil kolo a vydal se do Libanonu, na této cestě čelil nejenom extrémnímu počasí, samotě a únavě, ale i politické nestabilitě této oblasti, takže si prožil noci kdy byla slyšet střelba a nakonec i zatčení hnutím Hamás.

Nebude chybět ani severoamerický kontinent, který nám přiblíží Honza Navrátil. Honza si jednoho dne rozhodl, že projede oba dva americké kontinenty a to rovnou na jeden zátah, cesta trvala 8 měsíců, během nichž urazil 54.000 km. V této Honzově prezentaci se však budeme věnovat jen druhé půlce jeho cesty, kde se mimo jiné podíváme do Údolí Smrti, krásných národních parků, ale také do mexické věznice…

Tak jako v minulých letech, máme i na letošní rok připraven orientační závod po okolí a ze všech, kteří správně splní všechny úkoly, vylosujeme výherce zajímavých cen.

A v neposlední řadě se můžete těšit na předváděcí motorky, které si budete moci hned na místě vyzkoušet. Postavíme proti sobě dva odvěké rivaly, BMW a KTM a letos je segment cestovních endur ještě zajímavější! K dispozici bude novinka od BMW model F 850 GS a klasika se vzduchem chlazeným motorem boxer BMW R nineT, které přivezou kluci od pražského prodejce BMW Invelt.

Rakouskou konkurenci z Mattighofenu bude zastupovat pražský prodejce KTM_Racetool, který přiveze modely KTM 1090 ADVENTURE R 2018KTM 1290 SUPER ADVENTURE S a ještě jednu nebo dvě malé motorky.

Ubytování s polopenzí (od páteční večeře do nedělní snídaně) je zajištěno ve třech úrovních, cena v hotelu vychází na 1.950,- Kč na osobu, v okále, kde jsou dvoumístné a čtyřmístné pokoje, je to 1.850,- Kč (sociální zařízení je vždy společné pro dva pokoje) a ve dvoumístné chatce 1.490,- Kč na osobu (jedná se o malé letní nevytápěné chatky bez sociálního zařízení, které je společné pár kroků od chatek, pokud se rozhodnete pro tento typ ubytování, nezapomeňte si s sebou vzít spacák). Jelikož se jedná o chráněnou lokalitu, není zde možno stanovat.

Pro přihlášení si vyberte variantu ubytování a napište nám na adresu petr@adventure-moto.cz nebo zavolejte na tel. 604 890 808, rezervaci vám obratem potvrdím. Případně se zastavte u nás v Adventure Moto na adrese Lublaňská 49 Praha 2. Jakékoli otázky nebo podrobnosti vám rádi zodpovíme na výše uvedeném mailu nebo tel. čísle.

Těšíme se na vás

PROGRAM:

Pátek 27. 4. 2017

 • od 12:00 příjezd
 • 17:00 – Zdeněk Hrabě – 3 roky v Indii…
 • 19:00 – večeře
 • 20:00 – Martin Magnusek – Čezetou kolem Afriky

Sobota 28. 4. 2017

 • 8:00 – 9:30 snídaně
 • 9:30 – předání podkladů a instrukcí k orientační vyjížďce
 • 10:00 –  16:00 orientační „závod“
 • 17:00 – Michal Plachý – Na motorce do Vladivostoku, zpět vlakem…
 • 18:00 – Jan Navrátil – Severní Amerikou na motorce
 • 19:00 – večeře
 • 20:00 – Standa Partyka – Libanon na kole
 • 21:00 – Gábina Novotná – Dlouhá cesta na Dakar 2018

Neděle 29. 4. 2017

 • 8:00 – 10:00 snídaně
 • 10:00 a dále odjezd