Připojištění motocyklů

Cestovatelský víkend 2016

Přátelé, motorkáři a cestovatelé,

další rok je za námi a máme před sebou již 3. ročník Cestovatelského víkendu, na který vás srdečně zveme. Ani v roce 2016 neměníme místo ani termín našeho setkání, opět se s vámi rádi sejdeme v rekreačním středisku Trnávka poblíž obce Želiv na Vysočině (souřadnice rekreačního střediska jsou: N 49° 31.032′, E 15° 12.491′, nebo se podívejte na mapu ZDE) a opět to bude poslední dubnový víkend, tedy od pátku 22. 4. 12:00 do neděle 24. 4. 12:00.

Každý rok se snažíme zvát zajímavé lidi, kteří cestují po světě jakýmikoli dopravními prostředky, a ani letošní ročník nebude výjimkou. Samozřejmě se nejvíce cestopisů bude točit okolo motorek, ale svoje kouzlo má i cestování pěšky… Opět se můžete těšit na neotřelá vyprávění méně známých nebo i úplně neznámých cestovatelů, kteří nás zavedou na všechny světové strany.

Osobně se velmi těším na vyprávění, fotky a videa Štěpána Kubíčka, který se se svými kamarády vydal na Island, ovšem pozor, VELOREXem!!! Tento drsný ostrov dá zabrat i expedičním speciálům, jak si s tvrdým severským prostředím poradí „hadraplán“?

A co se takhle podívat na Krym, mnoho z nás tam bylo, ale jak to tam vypadá nyní? Milan Vaněček si udělal 3 měsíce volno a vydal se na 25 let staré Jawě 350 okolo Černého moře. Pokud vás zajímá, jako to vypadá nejenom na Krymu, ale jak se žije 16 let po válce v čečenském Grozném, v gruzínských horách, nebo v arménském Jerevanu, nenechte si ujít Milanovu přednášku. A dozvíte se mnohem víc, třeba kde se nachází jediná buddhistická republika v Evropě.

Už jsme byli na severu, východě a budeme tedy pokračovat na jih. Vánoce roku 2015 a Nový rok 2016 trávil Jarda Šoul v teple zemí jižní Afriky. Začátkem prosince hodil Jarda svoji Jawu do letadla a pak se dva měsíce toulal jihem Afriky. Zajímá vás, jak obstála vzduchem chlazená Jawa na jihu černého kontinentu? Tak i toto se od Jardy dozvíte.

Kruh uzavřeme na západě, Pavel Opatřil nejezdí na svoje výpravy s ničím jiným, než s batohem, dává mu to svobodu a při cestování místní dopravou se dostane tak blízko místním lidem, až to někdy není hezké… Nechte se Pavlem zlákat kouzlem Kostariky a uvidíte, že nebudete litovat.

Namátkou jsem vybral čtyři cestovatele, kteří reprezentují čtyři světové strany, kam se s námi můžete podívat. Samozřejmě je připraveno mnohem víc a podrobný program najdete níže. Tradičně se můžete těšit na orientační „závod“ spojený se soutěží, kterou jsme pro letošní ročník opět o něco vylepšili. Mimo známých tváří jako je Michal Hamšík z MotoRoute, nebo Radek Slabý z AdventureMenu, se můžete těšit na setkání s Alešem Poláčkem, kterého většina zná pouze podle hlasu z jeho podcastu „Kolama dolu“. Letošní rok opět spolupracujeme s importérem BMW firmou Invelt, oproti minulým ročníkům se můžete těšit na testovací motocykly nejenom řady GS, ale takové BMW R 1200 Nine T je také krásný kus kovu…

Díky dlouhodobé spolupráci se nám daří držet stejné ceny jako v minulých letech. Ubytování s polopenzí (od páteční večeře do nedělní snídaně) je zajištěno ve dvou úrovních, cena v hotelu vychází na 1.890,- Kč na osobu a ve dvoumístné chatce na 1.440,- Kč na osobu (jedná se o malé letní nevytápěné chatky bez sociálního zařízení, které je společné pár kroků od chatek, pokud se rozhodnete pro tento typ ubytování, nezapomeňte si s sebou vzít spacák). Jelikož se jedná o chráněnou lokalitu, nevidí zde rádi stany, ale pro skutečně skalní příznivce stanování je i tato varianta možná a to za stejnou cenu, jako chatka.

Máte-li chuť, čas a náladu se 3. ročníku Cestovatelského víkendu s Adventure Moto zúčastnit, vyberte si variantu ubytování a při platbě na účet číslo 2000282609/2010 uveďte do textu pro příjemce své jméno a samozřejmě napište mail na adresu petr@adventure-moto.cz nebo zavolejte na tel. 604 890 808, obdržení platby vždy potvrdíme mailem nebo telefonem. Případně se zastavte u nás v obchodě Adventure Moto na adrese Lublaňská 49 Praha 2 a k platbě v hotovosti vám i uvaříme kávu:-) Jakékoli otázky nebo podrobnosti vám rádi zodpovíme na výše uvedeném mailu nebo tel. čísle.

PROGRAM:

Pátek 22. 4. 2016

 • od 12:00 příjezd
 • 16:30 – Aleš Poláček – Kolama dolů
 • 17:00 – Jindřich Belšan – Na druhý pokus konečně až na Bajkal
 • 18:00 – David Loučka – 250 000 km v sedle Tenerre
 • 19:00 – večeře
 • 20:00 – Milan Vaněček – Na Jawě kolem Černého moře
 • 21:00 – Dan Friedel – Bolšoj tour – cesta zeměmi bývalého východního bloku
 • 22:00 – volná zábava

Sobota 23. 4. 2016

 • 8:00 – 9:30 snídaně
 • 9:30 – předání podkladů a instrukcí k orientační vyjížďce
 • 10:00 –  16:00 orientační „závod“
 • 16:30 – Michal Pertlíček – Offroad-guide: Alpské šotoliny a co dál…
 • 17:00 – Pavel Opatřil – Pěšky Kostarikou
 • 18:00 – Standa Partika – Na kole Rumunskem
 • 19:00 – vyhlášení vítězů orientačního „závodu“ a večeře
 • 20:00 – Štěpán Kubíček – Velorexem na Island
 • 21:00 – Jarda Šoul – Jihem Afriky na Jawě
 • 22:00 – volná zábava

Neděle 24. 4. 2016

 • 8:00 – 10:00 snídaně
 • 10:00 a dále odjezd

 

Po celou dobu konání Cestovatelského víkendu si budete moci vypůjčit a vyzkoušet motocykly BMW a Honda Africa Twin.

Těšíme se na vás na Trnávce