Připojištění motocyklů

23. 1. 2020 Mongolskem s Jardou Doušou

Přátelé, cestovatelé a motorkáři,

první Cestovatelský večer roku 2020 nás zavede do jedné z nejméně zalidněných zemí na Zemi, do země divokých koní a nekonečných plání, do Mongolska. Podíváme se na 40 dní trvající a 18.000 km dlouhou cestu dvou kamarádů z Nymburka k jezeru Bajkal a přes Mongolsko zpět domů, do Středočeského kraje.

Večerem nás provede Jarda Douša, který sám řekl, že cesta pro něj měla jiný rozměr, neboť se na východ vypravil úplně poprvé. Původní plán byl dojet k jezeru Bajkal, ale když už se naskytla možnost vzít si 40 dní volna, bylo logické neotočit to na ostrově Olchon zpět na západ, ale vyrazit od Bajkalu na jih do Mongolska. To však kluci netušili, že je čeká extrémně náročný terén na severu Mongolska. Naopak příjemným zpestřením jejich cesty bylo setkání ze závodem „Peking – Paris“, který se od roku 1907 jel teprve posedmé.

Jejich cesta Mongolskem vedla přes Darkhan k zamrzlému jezeru Khuvsgul Nuur a Moron na náhorní plošinu, kde si v kamení a písku sáhli na dno svých fyzických i psychických sil. Mongolskou Altají se vrátili do Ruské Altaje a dále pokračovali k domovu.

Jarda mi řekl, že „…přednášku bych chvílemi částečně pojal trochu jinak než je obvyklé. A to technicky. Jak vybrat stroj na cestu na východ, jak ho připravit a co vzít sebou, aby technika vydržela. A také jak techniku používat, jak s ní cítit. Vždyť i stroj má svoji duši…“

Pokud tedy máte čas, chuť a náladu poslechnout si Jardovo vyprávění, přijďte ve čtvrtek 23. 1. 2020 od 18:30 k nám do Adventure Moto, Lublaňská 185/49, Praha 2.

Vzhledem k omezené kapacitě cca 30 míst bychom vás rádi požádali o potvrzení účasti na mail petr@adventure-moto.cz nebo na tel 604 890 808. Na pokrytí nákladů vybíráme vstupné 150 korun.

Doufáme, že vás program Cestovatelského večera i tentokrát zaujal a přijdete se opět podívat, případně načerpat inspiraci pro svoje budoucí výpravy.

Těšíme se na vás