Připojištění motocyklů

15. 2. 2018 Cesta Perskou říší – Írán 2017

Únorový Cestovatelský večer nás zavede do pouští a hor druhé největší blízkovýchodní země, do země se stejným počtem obyvatel, jako má Německo, ale s 4,6 X větší rozlohou. Michal Ponca nás ve čtvrtek 15. 2. 2018 od 18:30 provede Íránem.

Na cestu, která trvala celý měsíc, se vydal úplně sám a objel téměř celý Írán. Celkem najel 12.600 km a projížděl i takovými místy, jako je oblast podél Íránsko – Irácké hranice nebo poušť centrálního Íránu. 

Ač je evropská a íránská kultura odlišná, cestou potkával přátelské lidi. Na konci Turecka u Izmir pasha paláce měl možnost nafotit 4 svatby a cestou zpět jsem v kempu zažil mejdan při kytaře a rakii s majitelem kempu a jeho přáteli.

Pokud máte chuť dozvědět se, jak se v Tabrítu kupuje zlato za pomoci místní rodiny, která pak Michal na 2 dny adoptovala a ukázala mu největší šiítský svátek Ashura z pohledu domorodce, udělejte si ve čtvrtek čas a přijďte se podívat na Michalovo vyprávění.

Vzhledem k omezené kapacitě cca 30 míst bychom vás rádi požádali o potvrzení účasti na mail petr@adventure-moto.cz nebo na tel 604 890 808. Na pokrytí nákladů vybíráme vstupné 150 korun. Doufáme, že vás program Cestovatelského večera i tentokrát zaujal a přijdete se opět podívat, případně načerpat inspiraci pro svoje budoucí výpravy.

Těšíme se na vás