Připojištění motocyklů

31. 10. 2019 Pamir Highway – OPAKOVÁNÍ

Přátelé, cestovatelé a motorkáři,

letní sezóna utekla jako voda a my opět otevíráme zimní cyklus Cestovatelských večerů. Prvním večerem vás tentokrát provedu já a podíváme se na naši více jak 5 týdnů dlouhou cestu, která vedla nejen přes pohoří Ťan-šan a Pamír, ale také napříč vyprahlou pouští Kyzylkum.

Na této 37 dní dlouhé cestě jsme projeli 15 tisíc kilometrů a navštívili 10 zemí. Nejvyšším bodem byl průsmyk Ak-Bajtal, který leží ve výšce 4.655 m n. m. a nejnižším bylo nocování v poušti Kyzylkum, kde jsme byli 25 metrů pod úrovní světového oceánu. Užili jsme si jak vysoké teploty, kdy jsme se potili v poušti Kyzylkum a teploměr ukazoval 43 stupňů, ale tak jsme mrzli v Kyrgyzstánu u jezera Son Kul, kdy ráno teploměr ukazoval minus 5 stupňů.

Cestou jsme potkali mnoho zajímavých lidí, mimo jiné jsme u hraniční řeky mezi Tádžikistánem a Afghánistánem potkali trojici Čechů… Vyzkoušeli jsme místní kuchyni, naše motorky zase 80 oktanový benzín a všem nám chutnalo… 🙂

Pokud máte chuť poslechnout si vyprávění a podívat se na fotky z této cesty, přijďte k nám do Adventure Moto ve čtvrtek 24. 10. 2019, začínat budeme tradičně v 18:30.

Vzhledem k omezené kapacitě cca 30 míst bychom vás rádi požádali o potvrzení účasti na mail petr@adventure-moto.cz nebo na tel 604 890 808. Na pokrytí nákladů vybíráme vstupné 150 korun.

Doufáme, že vás program Cestovatelského večera i tentokrát zaujal a přijdete se opět podívat, případně načerpat inspiraci pro svoje budoucí výpravy.

Těšíme se na vás