Připojištění motocyklů

15. 10. 2015 Na motorce napříč Islandem

Přátelé, cestovatelé a dobrodruzi,

léto je nenávratně pryč a tak nastává čas našich Cestovatelských večerů, na kterých se opět vydáme se známými i méně známými cestovateli do různých koutů světa. Cestovatelské večery budeme opět pořádat každý 3. čtvrtek v měsíci od 18:30 v Advneture Moto na adrese Lublaňská 185/49, Praha 2.

 

První díl našeho cyklu zimních Cestovatelských večerů se tedy uskuteční ve čtvrtek 15. 10. 2015 od 18:30 na výše uvedené adrese.

Vydejte se s námi na dvoutýdenní cestu Martina Magnuska a jeho BMW R 1500 GSA na ostrov ležící na rozhraní Atlantického a Severního ledového oceánu. Právě poloha ostrova je příčinou drsného počasí, kterým je tento kus země uprostřed oceánů vyhlášený. Další zvláštností ostrova je koncentrace sopek, která je dána polohou přímo na pomezí dvou litosférických desek v oblasti Středoatlantského hřbetu. Vulkanická aktivita je vidět i množství termálních pramenů a gejzírů, a tato zemská aktivita se mimo jiné využívá i pro výrobu elektrické energie.

Martin na tomto drsném ostrově najezdil více než 4.000 km, co při jeho rozloze 103 125 km², hustotě silniční sítě a osídlení, znamená, že ho projel velmi důkladně. Kvalita silnic je samozřejmě různorodá, od kvalitního asfaltového povrchu až po brody kamenitými koryty. Vnitrozemí ostrova je hornaté, nejvyšší vrchol, nazývající se Hvannadalshnjúkur, se tyčí do nadmořské výšky 2.109 m.

Při návštěvě Islandu si samozřejmě nemohl nechat ujít pozorování populárních papuchálků, ale i tuleňů atd. Jinak je ostrov na faunu a flórů spíše skromný, z dřevin zde nenajdete žádné stromy v podobě jak je známe, jedinými stromy jsou trpasličí vrby, zakrslé břízy a jalovce. Přesto je zdejší příroda okouzlující a návštěva ostrova na motorce stojí za útrapy s tím spojené.

Pokud vás zajímá, jak se tedy po ostrově cestuje na motocyklu, přijďte si k nám poslechnout vyprávění Martina Magnuska podívat se na krásné fotografie z jeho cesty.

Vzhledem k omezené kapacitě cca 30 míst bychom vás rádi požádali o potvrzení účasti na mail petr@adventure-moto.cz nebo na tel 604 890 808. Na pokrytí nákladů vybíráme vstupné 150 korun.

Doufáme, že vás program Cestovatelského večera i tentokrát zaujal a přijdete se opět podívat, případně načerpat inspiraci pro svoje budoucí výpravy.

Těšíme se na vás