Připojištění motocyklů

23. 10. 2014 Nepál

Přátelé, cestovatelé a dobrodruzi,

po letní sezóně opět přicházíme s našimi Cestovatelskými večery. Počínaje říjnem budeme tradičně třetí čtvrtek v měsíci pořádat posezení s povídáním a promítáním fotek a videí z různých koutů světa. První Cestovatelský večer zimní sezóny 2014 / 2015, který pořádáme ve čtvrtek 23. 10. 2014 od 18:30 v Adventure Moto na adrese Lublaňská 49, Praha 2, začne netradičně a to hned dvakrát, jednak 23.10. je čtvrtý čtvrtek v měsíci a za druhé se na této cestě nebudeme pohybovat na motorkách, ale pěšky.

Na první vyprávění z cest jsme pozvali Honzu Žaluda, který procestoval nepálský Himálaj. Vydáme se do údolí nepálské řeky Kálí Gandakí, které někdy bývá nazýváno nejhlubším údolím na světě – z jedné strany se zdvíhá osmitisícovka Daulágirí a na druhé straně se tyčí další osmitisícovka Annapúrna. Když proti proudu této řeky vystoupáte do výšky nad 3.000 metrů, otevře se před vámi divoká a krásná pouštní krajina, náhorní plošina ve srážkovém stínu Himálaje a v ní jedno z posledních zapomenutých království – Mustang a jeho královské město Lo Manthang.

Ve druhé části vyrazíme na jeden z nejkrásnějších treků v této oblasti, zavítáme pod svahy osmé nejvyšší hory světa Manáslu, kde v rázovitých vesničkách stále ještě žijí potomci tibetských kmenů.

Vzhledem k omezené kapacitě cca 30 míst bychom vás rádi požádali o potvrzení účasti na mail petr@adventure-moto.cz nebo na tel 604 890 808. Na pokrytí nákladů vybíráme vstupné 150 korun.

 

Doufáme, že vás program Cestovatelského večera i tentokrát zaujal a přijdete se opět podívat, případně načerpat inspiraci pro svoje budoucí výpravy.

Těšíme se na vás