Připojištění motocyklů

19. 3. 2015 O co méně Bajkalu, o to více Uralu

Přátelé, cestovatelé a motorkáři,

sezóna Cestovatelských večerů 2014/2015 dospěla do svého konce a na poslední díl, který pořádáme ve čtvrtek 19. 3. od 18:30 v Adventure Moto, Lublaňská 185/49, Praha 2, jsme pozvali Jindru Belšana. Jindra i ve svých 65 letech stále nadšeně cestuje po světě na motocyklu a v minulém roce se vydal na Bajkal, aby nakonec poznal Ural…

Jeho loňská cesta, kterou absolvoval ještě se svým kamarádem, měla vést až na Bajkal s cílem dopravit se na ostrov Oľchon. Takový byl záměr, ale jak už to někdy bývá, ne všechny plány se podaří naplnit… Proto je potřeba říci, že kdo chce vidět Bajkal, tak ať na Jindrovo vyprávění nechodí:-) Jindrova cesta totiž byla provázena vysokými teplotními výkyvy, kdy v jednu chvíli stoupala vysoko nad 20 stupňů, aby se jindy propadla až na – 7°. A právě nízké teploty nakonec způsobily, že 200 km před Bajkalem byla cesta zasypaná sněhem, takže cíl nebyl právě o těchto 200 km dosažen.

Uspořený čas, který měli vyhrazený na pobyt u Bajkalu a na ostrově Oľchon, se nakonec rozhodli využít na větší průzkum pohoří Ural, který by podle původního plánu pouze přejeli. Počasí se umoudřilo, sněhová kalamita se neopakovala a nakonec se část cesty, kterou strávili na Urale, ukázala jako ta nejkrásnější.

Přijďte se tedy podívat na krásné fotky a poslechnout si Jindrovo vyprávění, kdo znáte Jindru, určitě víte, že to bude stát za to…

Vzhledem k omezené kapacitě cca 30 míst bychom vás rádi požádali o potvrzení účasti na mail petr@adventure-moto.cz nebo na tel 604 890 808. Na pokrytí nákladů vybíráme vstupné 150 korun.

Doufáme, že vás program Cestovatelského večera i tentokrát zaujal a přijdete se opět podívat, případně načerpat inspiraci pro svoje budoucí výpravy.

Těšíme se na vás