Připojištění motocyklů

21. 3. 2013 Kazachstán a Írán 1/2

Přátelé, cestovatelé a dobrodruzi,

pokračujeme v našem putování za dobrodružstvím a i tentokrát Vás náš Cestovatelský večer zavede do vzdálených a zajímavých zemí světa. Přijďte ve čtvrtek 21. 3. 2013 v 18:30 k nám do Adventure Moto na adresu Lublaňská 185/49, Praha 2 a vydejte se za krásami Kazachstánu a Íránu.

V první části večera se spolu s majitelem Adventure Moto Petrem Hendrichem podíváme do středoasijského Kazachstánu, do největší vnitrozemské země světa, v níž na rozloze 2,717 mil km² žije pouze 16,5 mil obyvatel.

Cestou Kazachstánem často narazíte na velbloudy a volně se pasoucí koně, které zdánlivě nikomu nepatří, jednotlivé obce jsou od sebe totiž vzdáleny desítky kilometrů, pro středoevropana je to neuvěřitelné, ale pro místní je to naprosto normální.
Kdo se tímto směrem vydáte, nezapomeňte si zajet k některému ze solných jezer, jízda po vyschlém břehu je parádní zážitek.

Druhou část večera budeme tentokrát věnovat Íránu, zemi, která je pro návštevníka ze západu až překvapivě přátelská.
Při našem putování se podíváme až do východních oblastí země, jež sousedí s Afgánistnánem a Pákistánem, průvodce nás seznámí s řadou historických památek, ale také se současnou moderní architekturou a jinými zajímavostmi. Írán nabízí nepřeberné množství zajímavých míst a stihnout vše během pár dní se rozhodně nedá, bylo by tedy chybou se do Íránu vydat a nemít na návštěvu dostatek času.