Připojištění motocyklů

21. 2. 2013 Gruzie, Arménie a Turkmenistán

Přátelé, cestovatelé a dobrodruzi,

lednový Cestovatelský večer se vydařil a rádi bychom vás tedy pozvali na další Cestovatelský večer s promítáním fotek a vyprávěním z cest, který pořádáme opět v Adventure Moto ve čtvrtek 21. února 2013 od 18:30 hod na adrese Lublaňská 49, Praha 2.

První částí večera nás provede p. Belšan a zamíříme na motorce do Gruzie, tedy do zakavkazské republiky ležící na východním pobřeží Černého moře a do sousední, velmi zajímavé republiky, Arménie.
Podíváme se na krásnou hornatou krajinu, dozvíme se něco o místní kultuře, historii, lidech a kuchyni. Mimo jiné, věděli jste, že hlavní město Arménie Jerevan bylo nejstarším písemně doloženým městem na území bývalého Sovětského Svazu?

V druhé části večera přeskočíme Kaspické moře a přesuneme se do Turkmenistánu, jež je z 90% tvořen pouští a stepí, do země s vůní exotiky střední Asie. Projedeme se od Kazachstánských hranic na jihovýchod do Ašchabadu, uvidíme kontrast zanedbaných cest a rozbitých silnic a proti tomu výstavní paláce nákladně vybudované za vlády Saparmurata Nijazova.

Z hlavního města se vydáme do pouště Karakum, kde v jejím centru, u oázy Darvaza, leží Brána do pekla, kráter, v němž od roku 1971 nepřetržitě hoří zemní plyn. Následně se vydáme jižním směrem k hranici s Íránem, ale do této země se podíváme až příště.

Vzhledem k omezené kapacitě cca 25 míst bychom vás rádi požádali o potvrzení účasti na mailové adrese petr@adventure-moto.cz. Na pokrytí nákladů vybíráme vstupné 150 korun.

Doufáme, že vás program Cestovatelského večera i tentokrát zaujal a přijdete se opět podívat, případně načerpat inspiraci pro svoje budoucí výpravy.

Těšíme se na viděnou