Připojištění motocyklů

21. 11. 2013 Rusko - Karélie

Přátelé, cestovatelé, dobrodruzi,

na poslední Cestovatelský večer roku 2013 jsme pozvali Jindřicha Belšana, který nás provede nádhernou středoasijskou republikou Kazachstán. Jako již tradičně se Cestovatelský večer koná 3. čtvrtek v měsíci na adrese Adventure Moto, Lublaňská 185/49, Praha 2 od 18:30 hod.

Vydejte se s námi na cestu dlouhou 6.000 km, kterou absolvoval náš kamarád Vladmir Kovbuz s přáteli v létě letošního roku. Absolvovali ji sice terénním autem, ale jistě může být inspirací i pro mnoho cestovatelů na motorce. Start výpravy byl tentokrát v Náchodě a přes Polsko, pobaltské státy Litvu a Lotyško mířili stále severovýchodním směrem na Petrohrad, výstavní město s bohatou historií, které rozhodně stojí za návštěvu.

Z Petrohradu pokračovali dále severním směrem až na Solovetské ostrovy, na kterých se za Sovětského svazu nacházel jeden z mnoha vězeňských táborů GULAG. Dnes je na místě tehdejšího táboru a v jeho budovách zřízeno muzeum dokumentující tuto temnou dobu.

Ale Slovetské ostrovy, a vůbec celý sever Ruska, nejsou jen pozůstatky po pracovních táborech, ale především nádherná severská příroda, příroda mnohdy nedotčená a tak drsná, že si ji člověk ani podmanit nedokáže.

 

Zájem o návštěvu ostrovů v posledních letech výrazně roste, proto doporučujeme zajistit si předem místo na lodi, která vás dopraví tam a hlavně i zpět, protože jak známo, ze Solovek se jen tak snadno neuteče…
Těšíme se na setkání s vámi u nás v Adventure Moto