Připojištění motocyklů

19. 12. 2013 Kazachstán

Přátelé, cestovatelé, dobrodruzi,

na poslední Cestovatelský večer roku 2013 jsme pozvali Jindřicha Belšana, který nás provede nádhernou středoasijskou republikou Kazachstán. Jako již tradičně se Cestovatelský večer koná 3. čtvrtek v měsíci na adrese Adventure Moto, Lublaňská 185/49, Praha 2 od 18:30 hod.

Kazachstán je jednou z nejméně zalidněných zemí planety, i z tohoto důvodu zde začal bývalý Sovětský svaz v roce 1955 budovat raketovou základnu Bajkonur, nazvanou podle vesnice, která ve skutečnosti leží 320 km severovýchodně od kosmodromu a název byl tedy zvolen kvůli utajení a zmatení tehdejšího nepřítele USA.

Kazachstán však není pouze step a kosmodrom, ale na jihovýchodě země se zvedají vysoké hory a nejvyšší vrchol Kazachstánu hora Chan Tengri dosahuje výšky 7.010 m. n. m. S Jindřichem se tedy podíváme nejenom do stepi, ale i do hor a kaňonů, které by mnoho lidí v Kazachstánu vůbec nečekalo.

Přijďte se podívat na vyprávění zkušeného cestovatele o cestě, která vedla k sladkoslanému jezeru Balchaš, na hranice s Čínou, ale také podél Uzbekistánu a Kyrgyzstánu
Těšíme se na setkání s vámi u nás v Adventure Moto