Připojištění motocyklů

17. 10. 2013 Sibiřské dobrodružství

Přátelé, cestovatelé a dobrodruzi,

po letní pauze, kdy jsme se všichni věnovali vlastnímu cestování, je čas podělit se s ostatními o svoje zážitky a získat náměty kam se vydat příští rok. Pro první Cestovatelský večer sezóny 2013/2014 jsme připravili unikátní Sibiřské dobrodružství Jardy Šímy, přijďte ve čtvrtek 17. 10. 2013 v 18:30 k nám do Adventure Moto na adresu Lublaňská 185/49, Praha 2 a vydejte se do vzdálených, a civilizací zapomenutých, míst ruské Sibiře.

Vydejte se s námi na rekordní cestu motocyklového novináře, dobrodruha, cestovatele a fotografa Jaroslava Šímy, na motocyklu BMW F 800 GS, do ruského Vladivostoku a zpět, která měřila 25 200 km, trvala 63 dní a vedla mimo jiné i opuštěnými místy podél Bajkalsko-amurské magistrály.

Na této cestě, kterou Jarda absolvoval sám, musel řešit nespočet problémů a překážek, než se dostal Vladivostoku, do cíle cesty, vlastně ne do cíle, ale do bodu obratu, protože cíl byl opět doma, v Uhříněvsi.
Ale nepředbíhejme, do cíle je daleko… Dva měsíce sám na motocyklu v cizí zemi, mnohdy osamocen v divoké přírodě, to chce pořádnou porci odvahy, ale fotky, videa a hlavně zážitky a navázaná přátelství za to stojí.
A kdo zná Rusko, tak sám nejlíp ví, že o zážitky v této zemi není nouze…