Připojištění motocyklů

17. 1. 2013 Ukrajina a Kamčatka

Přátelé, cestovatelé a dobrodruzi,

rádi bychom vás touto formou pozvali na Cestovatelský večer s promítáním fotek a vyprávěním z cest, který pořádáme v Adventure Moto ve čtvrtek 17. ledna 2013 od 18:30 hod na adrese Lublaňská 49, Praha 2.

Tentokrát se podíváme na Ukrajinu, do muzea strategických raketových vojsk, do jeho podzemního bojového stanoviště, na techniku, kterou se obsluhovala podzemní sila a na vlastní rakety. Pak se přesuneme na Krym s jeho krásnou přírodou a opět zavítáme do muzea, tentokrát ponorkového, které vzniklo z podzemní ponorkové základy, do které ponorky vplouvaly kanálem vytesaným do skály. Obě tato muzea byla ještě nedávno přísně střeženými tajnými vojenskými objekty, do kterých se mimo pověřených vojáků nemohl nikdo dostat a na žádných mapách nebyly zakresleny.

Na druhou část večera jsme pozvali průvodce po Kamčatce, tedy se posuneme hodně na východ a podíváme se na neuvěřitelnou přírodu tohoto těžko dostupného kouta světa. Kamčatka je plná aktivních sopek, které stále mění a utvářejí její krajinu, najdeme zde mnoho termálních pramenů, jezírek a gejzírů. S průvodcem se podíváme až na její nejvyšší bod na vrchol sopky Ključevskaja do výšky 4.850 m.n.m. Kamčatka si právě pro svojí obtížnou dostupnost uchovala panenskou přírodu, nenajdete zde mnoho silnic a tak se na treky vyráží většinou na těžko na několik dní. Navíc Rusko si tyto Národní parky velmi chrání a do některých se vydává vstupní povolení pouze pro 2500 lidí ročně.

Vzhledem k omezené kapacitě cca 25 míst bychom vás rádi požádali o potvrzení účasti mailem na adrese petr@adventure-moto.cz Na pokrytí nákladů vybíráme vstupné 150 korun.

Doufám, že vás program Cestovatelského večera zaujal a přijdete se podívat a načerpat inspiraci pro svoje budoucí cestovatelské výpravy.

Těšíme se na viděnou