Připojištění motocyklů

13. 1. - 11. 2. 2024 Okruh Jižní Amerikou - Argentina, Bolívie, Chile a Peru

Již pátým rokem se s námi můžete v zimních měsících vydat do Jižní Ameriky, opět pojedeme na vlastních motorkách, které pošleme kontejnerem přes oceán, a i tentokrát se můžete těšit na měsíc plný dobrodružství, krásné přírody a dobrého jídla.

Výprava nás zavede do střední části Jižní Ameriky, nejjižnějším bodem bude chilský přístav San Antonio a na severu se podíváme až hluboko do Peru. A na co se tedy můžete těšit? Na krásnou přírodu, dechberoucí výhledy na barevné Andy, spaní pod hvězdnou oblohou a solné pláni, na divoké lamy, prostě na jedno velké dobrodružství…

Naše cesta začne odletem z Prahy v sobotu 13. ledna, v neděli přistaneme v Santiagu a v pondělí si v přístavu San Antonio přebereme motorky a ještě ten den se vydáme na cestu. Po dvou dnech jízdy se sever nás již třetí den bude čekat přejezd And přes vysokohorský průsmyk Agua Negra, který se se svojí nadmořskou výškou 4.780 m řadí mezi ty vůbec nejvyšší na světě. Severní Argentinou budeme pokračovat dál do Bolívie, k největší solné pláni na světě k salaru Uyuni. Na této pláni o rozloze 10.500 km2, na které se nachází zhruba 10,5 mld tun soli, jednu noc přespíme, a to kdekoli si budeme přát, místa je tu dost… 

Cestou z Uyuni projedeme hornickým městem Potosí a v La Pazu si uděláme den volna, který využijeme na odpočinek a průzkum města, mimo jiné, víte, že nejběžnějším dopravním prostředkem hromadné dopravy je jsou zde lanovky!

Z La Pazu to budeme míti k jezeru Titicaca už jen kousek a ten samý den ještě stihneme přejet do Peru. Po obratu v Peru vyrazíme jihozápadním směrem k Pacifiku a zpět do Chile, ovšem jen na chvíli a to proto, abychom se od pobřeží vydali opět do hor a mohli projet Národní rezervací plameňáků ležící menší částí v Chile a větší v Argentině. Hory však zdaleka nebudeme ještě opouštět, naopak se jich budeme držet prakticky celou zpáteční cestu přes Argentinu.

Posledním zajímavým místem bude průsmyk Libertadores na hranici Argentiny a Chile, jehož stará cesta je stále šotolinová s mnoha serpentinami, které však pokračují i na hlavní, již vyasfaltované, silnici. V pátek 9. 2. předáme motorky v přístavu San Antoniu a v sobotu odletíme ze Santiaga zpět domů.

Pokud vás láká zažít s námi na druhém konci světa toto dobrodružství a přivézt si z výpravy fotky a zážitky na které nikdy nezapomenete, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně si přijďte k nám do Adventure Moto o výpravě popovídat.

Cena této 30 dní dlouhé výpravy je 69.450,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech a kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, příprava trasy a služby průvodce. V ceně není strava, palivo do motorek, přeprava motorky do Jižní Ameriky a zpět, (tu pro nás zajišťuje smluvní partner a cena přepravy jednoho motocyklu z Evropy do přístavu San Antonio v Chile a zpět do Evropy je 2.250,- EUR), v ceně také není letenka, kde se ceny liší v závislosti na čase zakoupení, který zbývá do odletu, aktuálně stojí obousměrná letenka Praha – Santiago – Praha cca 35.000,- Kč.

Vzhledem k přepravě motorek námořním kontejnerem, je možné se přihlásit nejpozději 15. 10. 2023!

Těšíme se na společné kilometry