Připojištění motocyklů

30. 7. - 12. 8. 2023 Okolo Baltu na Finskou rally

Máte chuť odpočinout si od parného léta, prožít dovolenou na motorce, a ještě se podívat na to, jak jezdí světová špička WRC rally? Pak se s námi vydejte na přelomu července a srpna na výpravu okolo Baltského moře spojenou s návštěvou Neste Rally Finland 2023.

Abychom pohodlně stihli nejzajímavější část rally, kterou jsou bezesporu rychlostní zkoušky, které se ve Finsku tradičně jezdí na šotolinových cestách, budeme vyrážet v neděli ráno. Naše cesta povede přes Polsko, které bude jen tranzitní zemí, v Litvě nás už ale bude čekat návštěva muzea vzniklého z bývalé raketové základny sovětské armády, kde v podzemních silech čekaly mezikontinentální balistické rakety připravené zničit svět.

Trajektem z estonského hlavního města Tallinnu se dostaneme během dvou hodin do Finska a ve čtvrtek 3. srpna večer, dorazíme do hotelu, ze kterého se v pátek vypravíme sledovat rychlostní zkoušky. V sobotu dopoledne se ještě podíváme na jednu rychlostní zkoušku a odpoledne vyrazíme severním směrem, přičemž naše cesta bude dále pokračovat okolo Botnického zálivu. V nejsevernějším bodě cesty se dostaneme až nad severní polární kruh!

Švédskem se už ale budeme vracet zpět na jih, trajektem přeplujeme do německého přístavu Rostock a cestou domů se ještě zastavíme v Peenemünde. Toto severoněmecké město je známé díky muzeu, které vzniklo z bývalého armádního výzkumného střediska, kde probíhal vývoj německých tajných zbraní, nejznámější je vývoj balistické rakety V2. Součástí muzea je i sovětská raketová ponorka U-461 Juliett, která je největším muzeem umístěným uvnitř ponorky na světe. Ponorka byla postavena počátkem 60. let a spuštěna na vodu v roce 1965. Ponorky třídy Juliett byly útočné ponorky vybavené 4 protilodními raketami schopnými nést nukleární hlavice. Závěr cesty už bude jen tranzit domů.

Pokud vás láká zažít atmosféru závodů WRC, přenocovat za polárním kruhem a podívat se na zajímavé technické památky, kontaktujte nás na mailové adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně se u nás v Adventure Moto zastavte osobně.

Cena této 14 dní dlouhé výpravy je 29.380,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech a kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, tričko, základní balíček Adventuremenu a služby průvodce. V ceně nejsou lodní lístky a vstup na závody.

Počet účastníků je od 4 do 10 motorek včetně průvodce.

Těšíme se na společné kilometry