Připojištění motocyklů

22. 9. - 1. 10. 2023 Podzimní Balkán

Pojeďte s námi začátkem podzimu objevovat krásy Balkánu, divokost přírody a pohostinnost místních lidí. Během 10 dní projedeme 6 zemí, vykoupeme se v moři, zajezdíme si v horách a navštívíme mnoho zajímavých míst a samozřejmě ochutnáme nespočet místních vynikajících jídel. Mimo jiné je na Balkánu zajímavé, že je vlastně malým Orientem Evropy a to včetně kulturních památek nebo již zmiňované kuchyně.

V pátek 22. 9. vyrazíme z Prahy po vlastní ose jihovýchodním směrem a pokud to bude pro někoho výhodnější, sejdeme se klidně i cestou. První den projedeme Slovensko a přenocujeme v Maďarsku. Další zemí na našem seznamu bude Chorvatsko, zde projedeme městem Daruvar, kde žije nejpočetnější česká menšina v Chorvatsku a češtinu je zde tedy poměrně často slyšet (mimo jiné ji najdete na cedulích s názvy obcí). Pak už vjedeme do Bosny a Hercegoviny, kde se už budeme spíše vyhýbat hlavním tahům a naopak si užívat menší silnice.

Pro cestu jihovýchodním směrem zvolíme jižní část Bosny a Hercegoviny, zajedeme se podívat na známé Kravické vodopády nebo k jednomu z nejsilnějších pramenů Evropy, který každou minuty chrlí 43.000 litrů vody. Naše cesta povede také kolem Mostaru, kam si samozřejmě uděláme odbočku na zmrzlinu a podívat se na most, ze kterého odvážní kluci skáčou do řeky. V Černé Hoře se přiblížíme až k břehům Jadranu, u kterého budeme jednu noc kempovat v malém vyzkoušeném kempu přímo na břehu Kotorské zátoky.

Nejvýchodnější zemí naší výpravy bude Albánie, projedeme krásné horské silnice plné zatáček, pohybovat se budeme zhruba v severní třetině země a bude to i bod obratu naší výpravy. Cestou zpět opět projedeme Černou Horu, ale tentokrát ne u pobřeží a samozřejmě nevynecháme Durmitor.

Z Černé Hory budeme pokračovat do Bosny a Hercegoviny a zastavíme v areálu zimního střediska, kde se v roce 1984 konaly zimní olympijské hry. Z luxusního areálu hotelu Igman jsou dnes ruiny poznamenané nejenom zubem času, ale i válečnými událostmi, které se tímto krajem prohnaly v devadesátých letech minulého století.

Od hranic Bosny a Hercegoviny s Chorvatskem už zrychlíme, jednu noc ještě strávíme v Maďarsku a v neděli 1. října dorazíme domů.

Pokud máte zájem se této Adventure Moto výpravy s námi zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně si přijďte k nám do Adventure Moto o výpravě popovídat.

Cena této 10 dní dlouhé výpravy je 19.760,- Kč a obsahuje ubytování v kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, plán a příprava trasy, tričko, survival pack AdventureMenu a služby průvodce.

Těšíme se na společné kilometry