Připojištění motocyklů

2. 8. - 13. 8. 2023 - Rumunsko, Bulharsko a Moldavsko

Na přelom prázdnin jsme připravili odpočinkovou cestu po krásách Rumunska, Bulharska a Moldavska. Výprava bude kombinace spaní v kempech a hotelech, užijeme si tedy jak spaní ve stanech, tak i odpočinek s možností nechat si vyprat věci v hotelu.

Naše cesta začne ve středu 2. srpna a přejedeme pouze na Slovensko, po přenocování v kempu budeme pokračovat dále a Maďarskem se dostaneme do Rumunska. V Rumunsku si projedeme nejenom horské průsmyky, ale navštívíme např. solné doly nebo muzeum, které vzniklo na místě, kde byl odsouzen rumunský diktátor Ceausescu. 

Z Rumunska pojedeme ještě více na jih do Bulharska, do motorkáři neoprávněně opomíjené země, opět nás budou čekat hory a zatáčky, navíc je i zde mnoho zajímavých míst, např. Buzludža, betonová stavba na vrcholu stejnojmenné hory, která je považována za vrchol socialistického brutalismu. Bulharsko je však také vyhlášeno skvělým vínem a pohostinnými lidmi. V Bulharsku se také dostaneme až k pobřeží Černého moře a strávíme zde jednu noc, abychom se v něm mohli i vykoupat. 

Od moře se vydáme severním směrem zpět do Rumunska, ale budeme pokračovat dál až do Moldavska, cílem budou vyhlášené vinné sklepy Cricova. Ochutnávku místních vín a prohlídku ojedinělých sklepů, které jsou s délkou cca 120 km nejdelší na světě, si nemůžeme nechat ujít. Druhý den po ochutnávce se vrátíme zpět do Rumunska a jeho severní částí, přes oblast Maramures, budeme pokračovat do Maďarska. V Maďarsku zvolíme pro přejezd řeky Tisy malý, ale o to zajímavější. trajekt místo mostu. 

Na Slovensku pak ještě projedeme oblasti Slovenského krasu a Slovenského ráje, Nízkých Tater a Strážovských vrchů, to už však budeme jen kousek od hranic s Českou republikou. Poslední noc bude ještě na Slovensku a v neděli 13. srpna už pojedeme každý domů.

Pokud vás láká zažít s námi prázdniny na motorce, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně si přijďte k nám do Adventure Moto o výpravě popovídat.

Cena této 12 dní dlouhé výpravy je 23.700,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech a kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, plán a příprava trasy, tričko, survival pack AdventureMenu a služby průvodce.

Těšíme se na společné kilometry