Připojištění motocyklů

19. 8. - 3. 9. 2023 Indickým Himálajem na Royal Enfieldech

Máte chuť zažít opravdové vysokohorské dobrodružství na motocyklech? Pokud ano, vydejte se s námi do nejvyššího pohoří světa, do Himálaje. Během naší výpravy budeme překonávat mnoho průsmyků a vyjedeme i do nejvýše položeného průsmyku, kam se dá po silnici dostat, tedy do Khardug La, jež se nachází ve výšce 5.359 m n. m.!

Naše výprava začne odletem z Prahy do indického hlavního města Dillí, zde přesedneme na vnitrostání let a přeletíme přímo do horského města Léh, bývalého centra království Ladak, které již leží ve výšce 3.500 m n. m. V pondělí ráno si vyzvedneme motocykly Royal Enfiled 500 cc Standard / Classic a vyrazíme za dobrodružstvím. Kvalita silnic je v horách vždy velká loterie, natož pak v Himálaji, vždy záleží na jarním tání a sesuvech půdy, většinou nás budou čekat šotolinové cesty, které jsou využívání veškerou místní dopravou.

Mimo nejvyššího průsmyku Khardung, který je někdy uváděn jako nejvyšší průsmyk světa, kam se dá motorových vozidlem dostat, ačkoli v Tibetu jsou ještě dva o něco vyšší průsmyky, nás bude čekat několik dalších vysokohorských průsmyků. Druhým nejvyšším bude Tanglang La který leží jen o 31 metrů níže než Khardung La a ještě můžeme zmínit další pětitisícový průsmyk Chang La.

Historie království Ladak je nejlépe patrná z devítipodlažního královského paláce ze 17. století, který dominuje stejnojmennému městu, dále na cestě potkáme několik převážně buddhistických památek. Na cestě nás však také bude čekat celá řada policejních a vojenských kontrol, protože oblast Ladak je součástí svazového státu Kašmír, na který si, kromě Indie, činí nárok i Pákistán.

Výprava bude končit předáním motorek opět v Lehu v pátek 1. září a přeletem vnitrostátní linkou do Dillí a následně odletíme mezinárodním letem zpět do Prahy.

Pokud vás láká projet si s námi nejvyšší vysokohorskou silnici světa, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně si přijďte k nám do Adventure Moto o výpravě popovídat.

Cena této 16 dní dlouhé výpravy je 58.480,- Kč a obsahuje pronájem motorky Royal Enfield 500 cc Standard / Classic na 12 dní, ubytování v hotelech a resortech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, tričko a služby průvodce. V ceně není letenka Praha – Léh – Praha (aktuální cena je cca 25.000,- Kč) a vízum do Indie, ale oboje za vás rádi vyřídíme.

Těšíme se na společné kilometry