Připojištění motocyklů

11. 6. - 8. 7. 2023 Velký okruh jihozápadní Asií - Ázerbájdžán, Arménie, Gruzie a jižní Turecko

Na začátek léta jsme tentokrát připravili měsíční cestu po jihozápadní Asii. Oproti minulým cestám do této oblasti se budeme více věnovat střední a jižní části Turecka, které nebude pouze tranzitní zemí, ale navštívíme zde mnoho zajímavých míst. Ve třech kavkazských republikách budeme mít možnost vidět na vlastní oči jejich rozmanitost a odlišnost jedné od druhé.

Naše cesta začne v neděli 11. června ráno, kdy vyrazíme jihovýchodním směrem a během čtyř dní projedeme Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko. Do Turecka vstoupíme hlavním přechodem přes Edirne a budeme pokračovat na poloostrov Galipoli, kde se nachází památky připomínající bitvu mezi britskými výsadkovými jednotkami a jednotkami Osmanské říše z počátku I. světové války. Úžinu Dardanely přejedeme po novém mostě, ještě můžeme zmínit antické město Pergamon, ale i Trója bude na naší trase. Nevynecháme ani Göreme, jehož Národní park je od roku 1985 zapsán na seznamu UNESCO a je vyhlášen skalními útvary nazývanými „pohádkové komíny“.

Branou do kavkazských republik je Gruzie, do které vstoupíme vnitrozemských hraničním přechodem z Turecka, přes Mestii se dostaneme do průsmyku Ušguli, který se nachází pod kavkazskými čtyřtisícovými vrcholy, navštívíme město Gori a den volna strávíme v krásném kempu u Tbilisi. Po odpočinku vyrazíme na východ do Ázerbájdžánu až k břehům Kaspického jezera, ve kterém se budeme moci i vykoupat. Okruhem okolo bahenních sopek se vrátíme zpět do Gruzie abychom mohli pokračovat do Arménie.

V Arménii objedeme jezero Sevan, ale nejenom tímto vysokohorským jezerem je Arménie proslavena. Do dějin se zapsala jako první země, které přijala křesťanství za státní náboženství, stalo se tak roku 301 a tudíž se zde nachází mnoho velmi starých památek. Samozřejmě nevynecháme možnost podívat se na Ararat z východní strany.

Zpět do Turecka se budeme muset vrátit opět přes Gruzii a střední částí pojedeme domů na západ. V Turecku se ještě zajedeme podívat do kaňonu řeky Eufrat v jehož svahu je vytesána nádherná silnice s mnoha tunely. Zpět do Evropy se dostaneme přes Bospor a dále už budeme Bulharsko, Srbsko, Maďarsko a Slovensko jen tranzitovat, abychom po měsíci cestování a ujetí zhruba 10 tis kilometrů zaparkovali doma v garáži.

Pokud vás láká zažít dobrodružství jihozápadní Asie a máte chuť se této Adventure Moto výpravy zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně se u nás zastavte osobně.

Cena této téměř měsíc dlouhé výpravy je 49.820,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech a kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, tričko, základní balíček Adventuremenu a služby průvodce. V ceně není vízum do Ázerbájdžánu, které vám však rádi zařídíme.

Počet účastníků je od 4 do 10 motorek včetně průvodce.

Těšíme se na společné kilometry