Připojištění motocyklů

6. 5. – 15. 5. 2022 Jarní Sardinie

Na začátek sezón jsme připravili výpravu na druhý největší středomořský ostrov s krásnými plážemi a divokým vnitrozemím, na Sardinii. První dva dny výpravy budou vyhrazeny přesunu z Prahy do Livorna, odkud odplouvá noční trajekt, a poslední dva dny budou opět tranzitní, tedy pouze přesun z Livorna do České republiky.

V pátek 6. května ráno vyrazíme společně z Prahy směrem na jih, případně se sejdeme někde po cestě a využijeme dálnice abychom večer zaparkovali před hotelem přímo na Brennerském průsmyku. V sobotu už nás bude čekat krásná Itálie, za Modenou opustíme dálnici a užijeme si zatáčkovitou silnici SS12, večer dorazíme do Livorna, odkud odplouvá noční trajekt na Sardinii. A od nedělního rána nás bude čekat krásné moře a divoká příroda ve vnitrozemí, mimo jiné navštívíme téměř 4.000 let staré kamenné stavby nuragy, které se nenacházejí nikde jinde na světě a samozřejmě ochutnáme místní kuchyni.

Na ostrově budeme spát v kempech ve vlastních stanech, případně bude možné si na místě připlatit za ubytování v chatce, samozřejmě bude-li volná, ale místní kempy jsou vždy na velmi dobré úrovni a hlavně počasí s květnovými teplotami okolo 22o C je přímo ideální pro stanování.

 

Mezi nejznámější památky patří již zmiňované nuragy, kamenné stavby ve tvaru komolého kužele, o jejichž významu není do dnes stále zcela jasno, a mezi největší a nejzachovalejší oblast patří Su Nuraxi, kam se také zajedeme podívat. Rovněž posvátné nádrže a svatyně jsou stále obestřeny tajemstvím. Nemůžeme samozřejmě vynechat Roccia dell´Orso, skalní útvar erozí vytvarovaný do podoby mohutného zvířete.

Pokud máte zájem se této Adventure Moto výpravy zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně se u nás zastavte osobně.

Cena této 10 dní dlouhé Adventure Moto výpravy je 18.680,- Kč a obsahuje 2x ubytování v hotelu a ubytování v kempech na Sardinii, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK služby průvodce a základní balíček AdventureMenu. V ceně výpravy nejsou trajekty, rádi Vám však lodní lístky zajistíme (obousměrný trajekt aktuálně stojí cca 80 EUR, ale cena se v čase mění).

Těšíme se na společné kilometry