Připojištění motocyklů

4. 6. – 3. 7. 2022 Přes Irsko a Skotsko na Nordkapp

Zdálo by se to skoro nemožné, ale i v Evropě se můžeme vydat na měsíc trvající dovolenou na motorce, na které ujedeme zhruba 12 tis kilometrů, 6x se budeme plavit trajektem přes moře a navštívíme 13 zemí!

Podíváme se na vyloďovací pláže v době 78. výročí vylodění spojenců v Normandii, v Irsku a Skotsku se pokusíme poznat rozdíl mezi whiskey a whisky, ve Skandinávii si užijeme spaní ve volné přírodě a bude-li nám přát štěstí, uvidíme na Nordkappu víc, než jen hustou mlhu… Mimo mnoha dalších zajímavostí, nás budou okolo letního slunovratu čekat noci nad polárním kruhem, kdy nezapadne slunce.

Nejprve se v sobotu 4. 6. vydáme na západ, projedeme invazní pláže v Normandii a přes kanál La Manche přeplujeme trajektem do Anglie. Po cestě se zastavíme v Bovingtonu, kde je nejlepší tankové muzeum na západní polokouli, ale po prohlídce pojedeme ještě dál na západ a opět trajektem přeplujeme do Irska. V Irsku ochutnáme jejich whiskey a opět trajektem přeplujeme do Skotska, kde ochutnáme jejich whisky a zkusíme tedy poznat rozdíl mezi whiskey a whisky:-) Ve Skotsku nemůžeme minout jezero Loch Ness, třeba budeme mít štěstí a uvidíme příšeru…

Ze Skotska se vydáme na jih, trajektem přeplujeme do Amsterodamu a budeme pokračovat na další trajekt do Dánska, abychom se dostali do Švédska a dále do Norska. V jižní části Norska nás, mimo krásných výhledů na fjordy, bude čekat Cestu trollů a dále na sever překročíme severní polární kruh. Bodem obratu bude nejsevernější bod Evropy, kam se dá po silnici dostat, tedy Nordkapp. Pro cestu zpátky jsme zvolili Finsko, v této krásné severské krajině budeme kempovat i ve volné přírodě a projedeme se i po šotolinových cestách.

Poslední trajekt bude z Helsinek do Tallinnu, projedeme všechny tři pobaltské země, tedy Estonsko, Lotyšsko a Litvu, přičemž v posledně jmenované zemi se podíváme do muzea vzniklého z bývalé raketové základny, kde v podzemích silech čekaly na odpálení mezikontinentální balistické rakety. Polsko pak bude naše poslední země na této měsíc trvající výpravě.

Pokud máte zájem se této Adventure Moto výpravy zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně se u nás zastavte a vše probereme osobně.

Cena této 30 dní dlouhé výpravy je 57.880,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech a kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, tričko, základní balíček Adventuremenu a služby průvodce. V ceně nejsou trajekty, jejichž cena se v čase může měnit, aktuálně stojí všech 6 trajektů cca 500,- EUR a samozřejmě je každému rádi zařídíme.

Těšíme se na společné kilometry