Připojištění motocyklů

4. 6. – 15. 6. 2022 Invazní pláže Normandie, Irsko a Skotsko

Vydejte se s námi v době výročí operace Overlord do Normandie, a podívejte se i do Irska a Skotska. Během necelých dvou týdnů navštívíme mnoho zajímavých míst, ujedeme zhruba 5,5 tis km, 4x poplujeme trajektem přes moře, a hlavně si užijeme dovolenou na motorce.

První dva dny budou více méně tranzitní, ale již druhý den odpoledne navštívíme belgické město Ypres, v jehož okolí se odehrávaly těžké boje první světové války a podle tohoto města byl pojmenován bojový plyn, který zde byl poprvé použit německou armádou v roce 1917. Další den se přesuneme do Normandie, na západní okraj invazních pláží k mostu Pegásus.

Třetí den, tedy den po hlavních oslavách 78. výročí vylodění spojeneckých vojsk, budeme mít pouze na prohlídku všech pěti invazních pláží v pořadí Sword, Juno, Gold, Omaha a Utah, večer se nalodíme na trajekt a přeplujeme do britského přístavu Poole.

Na britských ostrovech navštívíme Bovington, kde je nejlepší tankové muzeum na západní polokouli a další den se přeplavíme do Irska. V Irsku nemůžeme minout obec Tullamore, kde se pálí asi nejznámější irská whiskey, ale naším cílem toho dne nebude jen whiskey, ale Severní Irsko.

Ranním trajektem přeplujeme do Skotska, kde bude naším cílem, a zároveň nejsevernějším bodem naší cesty, jezero Loch Ness. Budeme-li mít štěstí, uvidíme příšeru, ale i když ji neuvidíme, užijeme si jízdu barevnými, rozlehlými vřesovišti, nekonečnými silnicemi lemovanými opuštěnými pastvinami a budeme se kochat velkým množstvím jezer.

Bodem obratu pro nás bude město Inverness, od kterého se začneme vracet domů. Cestou ještě dvakrát přespíme v Anglii a trajektem z Doveru do Dunkerk se dostaneme na pevninu. Poslední dva dny už budou opět tranzitní, takže využijeme i dálnice.

Pokud vás tato cesta zaujala a máte zájem se zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně se u nás zastavte a vše probereme osobně.

Cena této 12 dní dlouhé výpravy je 25.950,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech a kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, tričko, základní balíček Adventuremenu a služby průvodce. V ceně nejsou trajekty, jejichž cena se v čase může měnit, aktuálně stojí všechny 4 trajekty cca 380,- EUR a samozřejmě je každému rádi zařídíme.

Těšíme se na společné kilometry