Připojištění motocyklů

30. 4. – 13. 5. 2022 Okruh Ruskem – Města Hrdina

Pro zájemce o historii 20.století pořádáme již 3. díl cyklu Města Hrdina, v jehož rámci navštívíme místa, jež sehrála významnou roli v bojích II. světové války a navíc v den výročí konce války budeme přímo v centru oslav, tedy v Moskvě.

Naše cesta povede severovýchodním směrem přes Polsko, Litvu, Lotyšsko a Estonsko, abychom za 4 dny přijeli do Petrohradu. V tomto městě, které je někdy přezdíváno jako Benátky severu, je mnoho památek, které si během dvou dnů prohlédneme. Rozhodně nevynecháme, Petropavlovskou pevnost, která byla první stavbou v Petrohradu a samozřejmě nezapomeneme na křižník Aurora, který prošel v minulých letech rozsáhlou rekonstrukcí a Vojensko-historické muzeum dělostřelectva. Nemůžeme pochopitelně vynechat Piskarjovský hřbitov, který se stal místem posledního odpočinku pro 470 000 obětí blokády a 50 000 vojáků, kteří bojovali za prolomení blokády. Blokáda města trvala od 4. září 1941 do 20. ledna 1944.

Cestou z Petrohradu zajedeme do největšího muzea obrněné techniky do Kubinky, které se nachází západně od Moskvy. V rozsáhlých sbírkách muzea jsou raritní kousky, např. jediný dochovaný exemplář nejtěžšího tanku, jaký kdy byl vyroben, německého Maus. Na východ od Moskvy se nachází druhé významné muzeum, tentokrát letecké. I sem se zajedeme podívat, a i v tomto muzeu uvidíme jedinečné exempláře!

Jedním z hlavních cílů naší výpravy bude hlavní město Ruské federace, tedy Moskva. Největší slavností u příležitosti konce II. světové války je vojenská přehlídka na Rudém náměstí, na které najíždí vojenská technika z Tverské ulice, a právě na této ulici budeme mít hotel, abychom se mohli v klidu podívat na průběh slavnosti. Samozřejmě i v Moskvě spíme dvě noci, takže po přehlídce se vydáme na prohlídku města a večer si můžeme zpestřit třeba plavbou po řece Moskvě.

Cestou ještě navštívíme Klušino, rodiště první kosmonauta, kde je z jeho rodné chalupy muzeum, čímž navážeme na návštěvu skvělého Muzea kosmonautiky v Moskvě, které si prohlédneme ve dni volna.

Po celé cestě máme zajištěny hotely, takže na tuto výpravu se s námi můžete vypravit jen na lehko bez věcí na kempování.

Cena této 14 dní dlouhé výpravy je 32.120,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, základní balíček Adventuremenu a služby průvodce. V ceně není vízum do Ruské federace, které Vám samozřejmě rádi zařídíme.

Pokud máte zájem se této Adventure Moto výpravy zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně se u nás zastavte osobně.

Počet účastníků je od 4 do 9 motorek.

Těšíme se na společné kilometry