Připojištění motocyklů

3. 9. – 14. 9. 2022 Okruh Balkánem

Letos netradičně nebude výprava na Balkán poslední cestou sezóny, ale vydáme se na jih Evropy zhruba o měsíc dříve, tedy už v první polovině září. Ale co zůstává stejné, že ani letos nebude trasa stejná jako v minulých letech, byť některá místa jste s námi v minulých letech již mohli navštívit. V průběhu 12 dní dlouhé cesty projedeme 10 států, budeme nocovat jak v hotelech, tak v kempech, podíváme se vysoko do hor, ale i k moři a projedeme se jak po asfaltu, toho bude samozřejmě většina, tak i po šotolině.

První naše kilometry povedou na východ a první přespání bude na Slovensku, Maďarskem jen projedeme a další noc strávíme už v Rumunsku. Pokud nám počasí dovolí, přijedeme na známou vysokohorskou silnici 67C Transalpina po zhruba 40 km dlouhé šotolinové cestě. Z Rumunska budeme pokračovat dále na jih přes Bulharsko do Srbska.

Ze Srbska přejedeme do Albánii přes Kosovo, tam si budeme muset na hranicích vyřídit pojištění motorek, protože Kosovo je jediná země v Evropě, kde neplatí naše zelené karty! Z Kosova budeme mířit do Albánie a projedeme krásnou zatáčkovitou silnici SH5.

Po Albánii bude následovat Černá Hora, ve které jsme byli již mnohokrát, ale průjezd Národním parkem Durmitor se nikdy neomrzí… I v Bosně a Hercegovině navštívíme známí místa, tradičně budeme nocovat v kempu u pramene řeky Buny, nemineme jezero Blidinje a mnoho dalších krásných míst.

Chorvatsko už bude jen tranzit na cestě zpět, tak jako Maďarsko, kde bude i naše poslední společná noc. Domů pak dorazíme ve středu 14. září.

Tato výprava bude kombinací spaní ve stanech v kempech a v hotelech, je tedy nutné si s sebou vzít věci na kempování.

Cena této 12 dní dlouhé výpravy je 20.830,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech a kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, plán a příprava trasy, tričko, survival pack AdventureMenu a služby průvodce.

Těšíme se na společné kilometry