Připojištění motocyklů

29. 5. – 5. 7. 2022 Mongolsko – okruh zemí Čingischána

Nejdelší Adventure Moto výprava roku 2022 nás zavede do Mongolska, v průběhu více jak pěti týdnů ujedeme přes 17 tisíc kilometrů na motorkách! Přejedeme evropské a asijské veletoky, zajedeme k poušti Gobi a zastavíme se u největší jezdecké sochy na světě, uvidíme Bajkal, který je největší zásobárnou sladké vody v kapalném stavu na světě a fotku si budeme moci udělat i v Ulan Ude u největší sochy hlavy na světě. Těch nej… nás bude čekat celá řada, třeba to pro někoho bude nejdelší motodovolená v životě…

V neděli 29. května začne naše putování odjezdem z Prahy, nebo se postupně potkáme na cestě, případně až večer v kempu u Varšavy. Další dny budou tranzitní, projedeme Litvu a přes Lotyšsko vstoupíme do Ruska, dále budeme pokračovat východním směrem, budeme se vyhýbat velkým městům a tak, jak bude ubývat civilizace, budeme i méně spát v hotelech a začneme kempovat v přírodě. Vzhledem k obrovským vzdálenostem se budeme v Rusku držet hlavní silnice abychom stihli být na Mongolských hranicích s jedním dnem volna za necelé dva týdny.

V Mongolsku tempo zpomalíme a to jednak kvůli nádherné přírodě, ale na mnoha úsecích také kvůli horším cestám. Mongolsko je se svojí hustotou zalidnění 2 osoby / 1 km2 239. zemí světa z 243, přičemž za Mongolskem jsou už jen ostrovy náležející k některé kontinentální zemi, např. Špicberky nebo Grónsko. Je tedy zřejmé, že nás bude čekat hodně nocí v rozlehlé, opuštěné, ale krásné krajině.

Jedním ze symbolů Mongolska je poušť Gobi, rozkládající se na jihu Mongolska, tato oblast je, v již tak řídce osídleném Mongolsku, tou vůbec nejméně zalidněnou, hustota obyvatel zde dosahuje hodnoty pouze 0,3 obyvatele / 1 km2 a zároveň zde panují obrovské teplotní rozdíly mezi létem, kdy je zde 40oC a zimou, kdy dosahují -40oC! Přímo do puště sice nepojedeme, ale budeme se pohyboval podél jejího severního okraje.

 

Dalším symbolem Mongolska je jejich dávný panovník Čingischán, který se proslavil svými válečnými výboji a rozšířením impéria až do Evropy. Mongolská říše byl druhý největší státní útvar, jaký kdy na naší planetě v historii i současnosti existoval. Na rozdíl od Britského impéria, které bylo co do rozlohy vůbec největší v historii, však tvořila jeden celek a nebyla roztříštěna na více kontinentech, tak jako třeba právě Britské nebo Španělské impérium. Za vlády Čingischána dosahovala rozlohy 33 mil km2 a i proto jsou na něj dnešní obyvatelé Mongolska patřičně hrdi. Na jeho počest stojí východně od hlavního města Ulánbátaru jeho socha, která je se svými 40 metry nejvyšší jezdeckou sochou na světě, postavena je na místě, kde se podle legendy našel Čingischánův zlatý bič a zároveň je otočena směrem k východu k jeho rodišti.

 

Z Mongolska povede naše cesta na sever do Ruska, projedeme Ulan-Ude, hlavní město Burjatské republiky, které je známé především díky největší soše hlavy Lenina, která stojí na hlavním náměstí. Od Ulan-Ude už pojedeme jen na západ, samozřejmě zajedeme k Bajkalu a zájemci se v něm budou moci i vykoupat. Po servisu motorek v Krasnojarsku se u Novosibirsku napojíme na silnici po které jsme přijeli, ale za Omskem se zase odpojíme a pohoří Ural přejedem severní cestou přes Jekatěrinburg, kde si uděláme jeden ze dnů volna. Po odpočinku budeme dále pokračovat severní cestou a až u Moskvy se opět napojíme na cestu po které jsme zhruba před měsícem jeli východním směrem.

 

Cena této 38 dní dlouhé výpravy je 59.850,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech a kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, mapové podklady, pořízení foto a videodokumentace z výpravy (každý účastník dostane sestříhaný dokument z výpravy), základní balíček Adventuremenu a služby průvodce. V ceně není vízum do Ruské federace a Mongolska, ale rádi je pro každého zařídíme.

Pokud máte zájem se této Adventure Moto výpravy zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně se u nás zastavte osobně.

Těšíme se na společné kilometry.