Připojištění motocyklů

28. 7. – 21. 8. 2022 Turecko, Gruzie, Arménie a Ázerbájdžán

Vydejte se s námi v druhé polovině prázdnin na Kavkaz, v průběhu více než tří týdnů se podíváme do tří exotických zemí, Gruzie, Arménie a Ázerbájdžánu! Mimo to si užijeme i Turecko, Bulharsko, Srbsko, Maďarsko a Slovensko. Celkově najedeme během 25 dní cca 9,5 tis km a navštívíme 8 výše uvedených zemí.

Na této výpravě se podíváme se do kulturně odlišných zemí, ochutnáme jiná jídla, budeme platit jinými penězi, budeme pozorovat, jak se mění krajina, architektura, zvyky i příroda. Na naší cestě nás bude čekat řada hraničních přechodů, pro vstup do Ázerbájdžánu budeme dokonce potřebovat víza.

První kavkazskou zemí, do které se podíváme, bude Gruzie. Zde bude naším cílem město Mestie, známé svými obrannými věžemi. Další den se z Mestie vydáme do průsmyku Ušguli, a pokud nám bude přát počasí, čekají nás výhledy na krásné čtyřtisícové kavkazské vrcholy. Následně budeme pokračovat přes město Gori dále na východ do ázerbájdžánského hlavního města Baku. Baku bude naším nejvýchodnějším bodem a uděláme si zde den volna na regeneraci. Kdo bude chtít, může se vykoupat v největším jezeře na světě, které je někdy nazývané moře, tedy v Kaspiku. Po dni odpočinku se vydáme na západ do Arménie, k jezeru Sevan. Do této země však budeme muset přes Gruzii, protože Arménie nemá s Ázerbájdžánem otevřený hraniční přechod z důvodu neuzavřených oboustranných nároků na Náhorní Karabach. Opět se vrátíme do Gruzie a vydáme se zpět do Turecka

V Turecku využijeme pro jednu cestu severnější možnost a pro druhou jižnější, jednou tedy překročíme hranici mezi Evropou a Asii přes Bospor a podruhé přes Dardaneli, kde byl nedávno otevřen první most přes tuto úžinu, který je zároveň nejdelším vysutým mostem na světě a nahradil dosud používanou trajektovou dopravu.

Za hraničním přechodem Edirne už nás bude čekat Evropská unie, ze které však ještě na chvíli vyjedeme, protože se cestou podíváme i do Srbska, byť tato země pro nás bude skutečně již jen tranzitní.

 

Pokud vás láká zažít dobrodružství Kavkazu a máte chuť se této Adventure Moto výpravy zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně se u nás zastavte osobně.

Cena této 25 dní dlouhé výpravy je 41.420,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech a kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, tričko, základní balíček Adventuremenu a služby průvodce. V ceně není vízum do Ázerbájdžánu, které vám však rádi zařídíme.

Počet účastníků je od 4 do 10 motorek včetně průvodce.

Těšíme se na společné kilometry