Připojištění motocyklů

26. 9. – 19. 10. 2022 Podzimní Maroko, Portugalsko a Španělsko

Začátkem posledního zářijového týdne vyrazíme do Maroka, během téměř 4 týdnů, kdy se ve střední Evropě již bude blížit podzim, si užijeme příjemně teplé dny ve Španělsku, podíváme se i na nejzápadnější výběžek evropské pevniny, na portugalský Cabo da Roca, ale hlavně procestujeme Maroko!

Naše výprava začne odjezdem v pondělí 26. září ráno a Německo projedeme jen jako tranzitní zemi. Ve Francii už naše rychlost zpomalí a budeme se více vyhýbat dálnicím, přesto ji ještě párkrát využijeme. Přejezd do Španělska si užijeme v pyrenejských průsmycích a budeme pokračovat dále na západ do Portugalska. V Portugalsku se mimo Cabo da Roca podíváme i do Fara, do známého motorkářského klubu, ale to už budeme mít jen kousek k trajektu do Maroka.

Na africký kontinent vstoupíme z přístavu Tanger Med. Přes starověké královské město Fés se vydáme do soutěsky Ziz, lemované červenými skalami a datlovníky a zde u řeky i přenocujeme v kempu. Následující den už dorazíme k nejvyšším dunám Maroka, duny Erg Chebbi dosahují výšky až 150 metrů a během dne mění barvu od růžové až zlaté po krvavě rudou.

Od dun v nížinách u hranic s Alžírskem bude naše cesta směřovat do pohoří Vysoký Atlas, projedeme nejenom soutěsky např. Todra a Dadés, ale také sjedeme z hor do civilizace, do města Marrákeš, kde máme zarezervovaný hotel blízko známého tržiště Jemaa el-Fnaa. Další den se opět vydáme do hor abychom večer zakempovali na břehu Atlantického oceánu. Podél pobřeží se začneme vracet zpět do Tangeru a přes Gibraltarskou úžinu do Evropy, ale než dojedeme do Tangeru, bude nás ještě čekat den volna v hotelu u oceánu.

Cestou zpět projedeme vnitrozemí Španělska a samozřejmě nemineme Andoru, Francie a Německo pro nás už budou spíše tranzit podzimní Evropou.

Tato výprava je kombinací spaní v hotelech a ve stanech, budeme jezdit převážně po asfaltu, ale ve Vysokém Atlasu i po šotolině a jelikož je cesta určena pro velká cestovní endura, budeme se vyhýbat písku.

Cena této 24 dní dlouhé výpravy je 48.370,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech a kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, tričko, služby průvodce a survival pack AdventureMenu. V ceně není trajekt přes Gibraltarskou úžinu.

Pokud máte zájem se této Adventure Moto výpravy zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně se u nás zastavte osobně.

Těšíme se na společné kilometry.