Připojištění motocyklů

26. 2. - 13. 3. 2022 Ghana – Národní parky a Guinejský záliv

Již posedmé se s námi můžete vypravit do Afriky a opět do její rovníkové části. Tentokrát však nemíříme do vnitrozemí, ale do země, kterou na jihu omývají vody Guinejského zálivu, do Ghany. Čeká nás výprava do vnitrozemí, které je na jihu tvořeno savanami a přechází až po deštné pralesy na severu. Na závěr výpravy jsme připravili pár dní v resortu na břehu Guinejského zálivu, kde si bude každý moci vybrat mezi motorkou nebo odpočinkem u moře, bazénu či baru…

Samozřejmě nevynecháme návštěvu Národních parků a přírodních rezervací. Prvním takto chráněným územím bude Agumatsa Wildlife Sanctuary, kde se nachází největší vodopády západní Afriky. K vodopádům sedostaneme pouze pěšky a protože se nacházejí na hranici s Togem, cesta k nim vede částečně i touto zemí. Samozřejmě nemůžeme vynechat Národní park Mole, který je se svojí rozlohou téměř 5 tis km2 největším NP Ghany. V tomto Národním parku budeme i spát a přímo z hotelu je možno pozorovat volně žijící zvířata. Nicméně krásná africká příroda nás bude obklopovat po celou dobu cesty.

I v této zemi platí, že hlavní tahy jsou většinou vyasfaltované, byť mnohdy jsou cesty rozbité, ale na vedlejších silnicích nás bude čekat africká hlína. Abychom se na cestách netrápili, pojedeme na malých, lehkých motorkách, a hlavně v období sucha, které končí až v květnu, kdy nastává dvouměsíční období dešťů. Můžete se těšit na krásnou africkou přírodu, čerstvé ovoce a pestrou kuchyni.

Ghana patří mezi bohatší část afrických zemí, za což vděčí jednak stabilní politické situaci, a především pak exportu kakaových bobů a zlata. I díky tomu se o Ghaně dá říci, že má kvalitní zdravotní péči, převyšující standard okolních zemí. Ghana byla první zemí v subsaharské oblasti, která dosáhla nezávislosti, když 6. 3. 1957 oficiálně přestala být britskou kolonií.

Pokud vás láká zažít s námi to pravé africké dobrodružství, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně si přijďte k nám do Adventure Moto o výpravě popovídat.

Cena této 16 dní dlouhé výpravy je 57.720,- Kč a obsahuje pronájem motorek, ubytování v hotelech a resortech ve dvoulůžkových pokojích, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, tričko a služby průvodce. V ceně není letenka Praha – Accra – Praha (aktuální cena je cca 18.000,- Kč), 150 USD za povinný COVID test na letišti při příletu a vstupní vízum. Podmínkou pro udělení vstupního víza do Ghany je očkování proti žluté zimnici!

Těšíme se na společné kilometry