Připojištění motocyklů

22. 1. – 20. 2. 2022 Okruh Jižní Amerikou – Argentina, Bolívie, Chile, Paraguay a Peru

Již třetím rokem se s námi můžete v zimních měsících vydat do Jižní Ameriky, opět pojedeme na vlastních motorkách, které pošleme kontejnerem přes oceán, a i tentokrát se můžete těšit na měsíc plný dobrodružství, krásné přírody a dobrého jídla.

Výprava nás zavede do střední části Jižní Ameriky, nejjižnějším bodem bude přístav San Antonio a nejsevernějším peruánské jezero Titicaca, které je s hladinou v nadmořské výšce 3812 m největším vysokohorským jezerem na světě. A na co se tedy můžete těšit? Například na nádherně barevné Andy, k jejichž přejetí jsme vybrali silnici č. 41, jež nás dovede až do výšky 4.753 m n. m., do průsmyku Agua Negra.

V nejvýchodnější části naší cesty se podíváme i do Paraguaye, druhé nejchudší země Jižní Ameriky, která je proti Argentině celá více méně nížinou. Z Paraguaye budeme pokračovat dále na sever do Bolívie, čímž se vrátíme zpět do vysokých hor. Budou nás čekat krásné výhledy třeba na Cerro Tunupa nebo na jezero Poopo, které bývalo slaným jezerem, ale v roce 2015 definitivně vyschlo a zbyla po něm jen solná pláň. A pak přijde Peru a jezero Titicaca, známé svými umělými rákosovými ostrůvky, na niž stále ještě žijí domorodci kmene Uru.

Od jezera Titicaca vyrazíme jihozápadním směrem k Pacifiku a zpět do Chile, ovšem jen na chvíli a to proto, abychom se od pobřeží vydali opět do hor a mohli projet Národní rezervací plameňáků ležící menší částí v Chile a větší v Argentině. Hory však zdaleka nebudeme ještě opouštět, naopak se vrátíme zpět do Bolívie k největší solné pláni světa k Salar de Uyuni a pokud nám bude počasí přát a budeme mít chuť, budeme se moci po pláni i projet.

V Uyuni uděláme definitivní obrat na jih, cestou do Chile nás bude ještě čekat jedna z nejhezčích, ale také nejnáročnějších oblastí tzv. cesta lagun. Šotolinová silnice vede Národním parkem Eduardo Avaroa, uvidíme mnoho plameňáků a lam, nemineme kamenný strom nebo lagunu Colorada či Blanca. Samotný hraniční přechod do Chile pak leží ve výšce 4.500 m. n. m.

Posledním zajímavým místem bude Mano del Desierto, ruka v poušti, symbol Atacamy. Závěr cesty bude už jen tranzit po rychlé chilské silnici podél Tichého oceánu, v pátek 18. 2. předáme motorky v přístavu San Antoniu a v sobotu odletíme ze Santiaga zpět domů.

Pokud vás láká zažít s námi na druhém konci světa toto dobrodružství a přivézt si z výpravy fotky a zážitky na které nikdy nezapomenete, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně si přijďte k nám do Adventure Moto o výpravě popovídat.

Cena této 30 dní dlouhé výpravy je 64.350,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech a kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, pořízení foto a videodokumentace z výpravy (z výpravy vždy děláme dokument z videí, které nám účastníci poskytnou k sestříhání), povinné pojištění motorky v zemích Jižní Ameriky a služby průvodce. V ceně není strava, palivo do motorek, přeprava motorky do Jižní Ameriky a zpět, (tu pro nás zajišťuje smluvní partner a cena přepravy jednoho motocyklu z Evropy do San Antonia a zpět do Evropy je 45.000,- Kč), v ceně také není letenka, kde se ceny liší v závislosti na čase zakoupení, který zbývá do odletu, aktuálně stojí obousměrná letenka Praha – Santiago – Praha cca 20.000,- Kč.

Vzhledem k přepravě motorek námořním kontejnerem, je možné se přihlásit nejpozději 10. 11. 2021!

Těšíme se na společné kilometry