Připojištění motocyklů

19. 11. – 4. 12. 2022 Namibie – nejméně zalidněná země Afriky

V letošním zimní sezóně se do Afriky vydáme netradičně hned na jejím začátku, takže si budeme moci vychutnat začátek afrického léta. Naopak tradičně pořádáme výpravu na pronajatých motocyklech, byť tentokrát to budou větší motorky Yamaha Tenere 660 / BMW F 850 GS, a tradiční bude i průvodce Martin Magnusek.

Namibie je bývalá německá kolonie, ale nezávislost získala od Jihoafrické republiky, která ji přechodně spravovala až do roku 1990. Má rozlohu 824 292 km² a přes 2,2 miliónů obyvatel, což představuje nejmenší hustotu zalidnění v Africe (2,6 ob./km2) a zároveň jednu z nejmenších na svět (pro lepší představu, stejný počet obyvatel na km2 má Island).

Z výše uvedeného je tedy zřejmé, že nás bude čekat především krásná příroda bez zásahu civilizace. Oproti minulým afrických výpravám bude ještě jedna změna, tentokrát budeme nocovat i v kempech! Užijeme si tedy spaní ve vlastních stanech přímo pod africkou hvězdnou oblohou.

A na co se tedy můžete těšit? Na severu Namibie zajedeme k vodopádům Epupa na řece Kunene, která tvoří přirozenou hranici mezi Namibií a Angolou. Na východě země, u města Grootfontein, nás bude zajímat největší meteorit, jaký kdy byl na Zemi objeven, a to zcela náhodně místním farmářem v roce 1920. Větší meteorit již pravděpodobně nikdy nebude nalezen, neboť jeho 66 tun představuje maximální hmotnost, kterou dokáže zemská atmosféra zbrzdit na rychlost volného pádu, aby se po dopadu nerozbil na nezůstal po něm jen kráter.

Hlavním bodem jižní části našeho okruhu bude Sossusvlei, oblast v jižní části pouště Namib v namibijském národním parku Namib Naukluft. Tato oblast je známá díky vysokým dunám, přičemž nejvyšší Big Daddy je vysoká cca 325 m, duny mají barvy od červené přes růžovou až po oranžovou.

Ve střední části cesty nemůžeme minout Spitzkoppe, známý také jako Namibijský Matterhorn. Spitzkoppe je žulový skalní útvar, který se nad okolní rovinatou savanou vypíná do výšky 700 metrů, je oblíbeným cílem skalních lezců.

Západní hranici Namibie tvoří pobřeží Atlantického oceánu, zde nás budou čekat kolonie tuleňů, vraky lodí a tisíce plameňáků. Skeleton coast je severní úsek atlantického pobřeží a jeho domorodý název, který v překladu znamená „Místo, které Bůh stvořil v hněvu“, hovoří za vše. Nicméně je to i jedno z mála míst na planetě, které odolává vlivu člověka a je takové, jaké ho příroda stvořila…

Pokud vás láká zažít opravdové africké dobrodružství a máte chuť se této Adventure Moto výpravy zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně se u nás zastavte osobně.

Cena této 16 dní dlouhé výpravy je 88.450,- Kč a obsahuje pronájem motorek, ubytování v hotelech ve dvoulůžkových pokojích a kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, tričko a služby průvodce. V ceně není letenka Praha – Windhoek – Praha (aktuální cena je cca 28.000,- Kč).

Těšíme se na společné kilometry