Připojištění motocyklů

14. 6. – 3. 7. 2022 Severní Evropou až za polární kruh

Tato výprava bude kombinací spaní v hotelech, kempech, ale i v divoké severské přírodě, kde si užijeme i dlouhé letní dny ve kterých nad polárním kruhem slunce nezapadne celých 24 hodin. Trasu máme naplánovánu jako okruh a pojedeme po směru hodinových ručiček.

Naším cílem bude Nordkapp, místo, kde se setkává Atlantický a Severní ledový oceán, konkrétně jejich pobřežní moře Norské s Barentsovým a také místo, ze kterého je to na Severní pól již jen cca 2.000 km, ale také místo, ze kterého můžete v Evropě pozorovat půlnoční slunce nejdelší dobu, konkrétně od 14. května do 29. července!

Čekat nás však bude řada dalších zajímavých míst. První dny budou spíše tranzitní, takže využijeme i dálnice přes Německo, abychom byli co nejdříve v Dánsku a následně ve Švédsku. Ze Švédska přejedeme okolo Osla do jižní části Norska, projedeme Cestu trollů a budeme se kochat krásou hlubokých fjordů.

Postupně se bude měnit krajina od zalesněné, přes nízké křoviny, až po drsnou severskou tundru. Mimo jiné, víte, že Nordkapp není nejsevernějším bodem Evropy? Pokud bychom se chtěli podívat na nejsevernější bod kontinentální Evropy, skončili bychom již o něco jižněji v Konnarodden, protože Nordkapp leží na ostrově, ale tam je zase o dalších cca 1500 metrů severněji útes Knivskjellodden. Ale Nordkapp je Nordkapp…

Cesta zpět povede krásnou finskou krajinou plnou jezer a šotolinových cest, na které se občas také vydáme. Postupně nám bude v noci přibývat tma a zhruba po 1.800 km od bodu obratu se naposledy přeplavíme přes moře z Helsinek do Tallinnu. Projedeme všechny tři pobaltské země, tedy Estonsko, Lotyšsko a Litvu, přičemž v posledně jmenované zemi se podíváme do muzea vzniklého z bývalé raketové základny, kde v podzemích silech čekaly na odpálení mezikontinentální balistické rakety. Polsko pak už bude opět jen tranzit abychom se po 20 dnech vrátili zpět domů.

Pokud vás cesta zaujala a máte zájem se této Adventure Moto výpravy zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně se u nás zastavte a vše probereme osobně.

Cena této 20 dní dlouhé výpravy je 36.380,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech a kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, tričko, základní balíček Adventuremenu a služby průvodce. V ceně nejsou trajekty, jejichž cena se v čase může měnit, aktuálně stojí cca 120,- EUR a samozřejmě je každému rádi zařídíme.

Těšíme se na společné kilometry