Připojištění motocyklů

8. 8. – 21. 8. 2021 Alpské šotoliny s Offroad Guide

Na letošní léto jsme pro milovníky velkých cestovních endur a nezpevněných cest připravili výpravu po nejkrásnějších alpských šotolinách, které najdete na hranici mezi Itálií a Francií. A aby toho nebylo málo, průvodcem bude Michal Pertlíček, autor známé řady knižních průvodců Offroad Guide.

A na co se tedy můžete těšit? Tato výprava bude kombinací spaní v hotelech, kempech, ale také přespíme na divoko v jedné z úžasných vojenských pevností. Koncem 19. století vznikl plán postavit na hranici dvou znesvářených států vojenské pevnosti. Nejdříve však bylo nutné v horském terénu vybudovat komunikace pro dopravu materiálu nutného k výstavbě pevností a později pro pohyb vojsk. Naštěstí je dnes v Alpách klid, a tak můžeme tyto silnice využít i pro naše civilní cesty.

Cestou projedeme ty nejlepší a nejvyšší alpské průsmyky, ve Francii to bude třeba Col de la Bonette nebo Col de l’Iseran, v Itálii samozřejmě Passo Gavia a Stelvio, lahůdkou pak bude Col de Sommeiller, kde silnic stoupá až do nadmořské výšky 2.993 m. Navštívíme mnoho pevností, nejznámější jsou pravděpodobně dvě, jednak Forte Jafferau a pak na jihu, v oblasti Tende, pevnost Central. Vzhledem k tomu, že se téměř po celou dobu budeme pohybovat po starých vojenských cestách, bude nás čekat takových pevností a pevnůstek nesčetné množství.

Výprava je koncipovaná jako kombinace spaní v hotelech a kempech, je tedy nutné mít s sebou věci na kempování, minimálně stan, spacák a karimatku.

Cena této 14 dní dlouhé výpravy je 24.300,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech a kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, plán a příprava trasy, základní balíček AdventureMenu a služby průvodce.

Těšíme se na společné kilometry