Připojištění motocyklů

4. 9. – 18. 9. 2021 Do Bulharska za vínem a horami

Pro milovníky dobrého jídla, pití a motorek pořádáme každoročně od roku 2016 tematické zájezdy. V minulém roce jsme se vydali do Bulharska, jehož oblast Melnik je známa skvělými červenými víny, o nichž se traduje, že patřila mezi nejoblíbenější vína britského premiéra Winstona Churchilla. A jelikož je Bulharsko krásná hornatá země s vynikajícím vínem, vracíme se sem i v roce 2021. Proti minulému roku je však tato výprava o 5 dní delší, užijeme si tedy více bulharských hor a ani Rumunsko a Srbsko pro nás nebudou pouze tranzitními zeměmi.

Naše výprava začne odjezdem v sobotu ráno a první noc strávíme už na Slovensku, druhý den ráno budeme pokračovat jihovýchodním směrem do Rumunska. V Rumunsku si samozřejmě nenecháme ujít krásnou vysokohorskou silnici 7C, známější pod názvem Transfagaraš, po které se dostaneme na jih Rumunska. A abychom si cestu zpestřili, tak se cestou ještě zastavíme v solném dole.

Překročením Dunaje se dostaneme do Bulharska, naší cílové země s krásnou krajinou, a ještě lepším vínem. V Bulharsku navštívíme nejenom Rilský klášter, který je největším bulharským pravoslavným klášterem založeným již v 10. století a roku 1983 zapsaný na seznam UNESCO, ale uvidíme i Bělogradčickou pevnost. Samozřejmě nevynecháme Oblouk svobody ani Buzludžu. Přes hory se dostaneme až k hranicím s Řeckem a pak už nás bude čekat Melnik, návštěva vinice, vinařství a ochutnávka jejich produktů.

Po dni volna se vydáme na zpáteční cestu, na které by byla škoda nenavštívit Severní Makedonii a zrovna tak nemůžeme zapomenout na pevnost Golubac, ležící v Srbsku na místě, kde Dunaj vniká do soutěsky Železná vrata. Rozkládá se na příkré skále. Areál tvoří celkem 10 věží a dvě velké historické brány. Přes Maďarsko a Slovensko se dostaneme do České republiky a jak jinak zakončit naši cestu než návštěvou vinného sklípku na jihu Moravy.

Celá výprava je koncipována čistě jako hotelová, není tedy třeba s sebou vozit věci na kempování a vydat se s námi můžete i na silniční motorce, protože se budeme pohybovat pouze po asfaltových silnicích.

Cena této 15 dní dlouhé výpravy je 28.270,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech, exkurzi spojenou s ochutnávku vín v bulharském vinařství, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK a služby průvodce.

Pokud máte zájem se této Adventure Moto výpravy zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně se u nás zastavte osobně.

Počet účastníků je od 4 do 9 motorek.

Těšíme se na společné kilometry