Připojištění motocyklů

30. 5. – 20. 6. 2021 Balkánem až do řecké Olympie

Poslední květnový víkend se vydáme na velký okruh Balkánem až do řecké Olympie, celkem projedeme během 22 dní 9 zemí a ujedeme zhruba 8 tis km. Budou nás čekat krásné zatáčkovité asfaltové silnice, ale i pár šotolin, nocovat budeme v kempech, ale i v hotelech, budou to tedy tři týdny dobrodružství na motorce v zemích vyhlášených skvělou kuchyní, co víc si od dovolené přát… 🙂

V první polovině května jsme projeli Balkán v kratší verzi a vyzkoušeli jsme si, jak to tam v době covidové funguje, a tak se tam koncem května můžeme bez obav vydat na více než dvojnásobně delší výpravu. Prostudovali jsme podmínky vstupu do jednotlivých zemí a postavili program tak, aby nám covidová opatření co nejméně komplikovala život a potřebovali jsme co nejmenší počet testů. Znamená to tedy, že například první den budeme začínat ráno na jihu Moravy a Slovensko a Maďarsko projedeme pouze jako tranzit a nocovat budeme až v Srbsku.

A na co se tedy můžete těšit? V již zmiňovaném Srbsku třeba na Ruskou cestu, krásnou šotolinu vedoucí horami, nebo na přívoz přes Dunaj. V Bosně a Hercegovině navštívíme Titův protiatomový bunkr a v Mostaru si zajdeme na zmrzlinu k známému mostu přes řeku Neretvu, který byl za občanské války zničen a následně obnoven ve své původní podobě. Bosna je však plná krásných míst, na jejichž výčet zde není prostor.

Nemůžeme samozřejmě vynechat Severní Makedonii s krásnými silnicemi vinoucími se horami a už vůbec ne Albánii, která ke krásným horám nabízí břehy Jaderského moře a určitě si nenecháme ujít silnici SH20, která sice již není šotolinová, ale po vyasfaltování získal kouzlo utažených zatáček ve vysokých horách.

Nejvzdálenější zemí bude Řecko s množstvím památek, z nichž stojí za zmínku například klášter Meteora a samozřejmě Stará Olympie, kde se podle tradice trvající od roku 1928 slavnostně zapaluje pomocí zrcadla a slunečních paprsků oheň pro nadcházející Olympijské hry a nejinak tomu bylo i letos 13. března.

V Řecku nás samozřejmě bude také čekat moře, tentokrát hned dvě, západní břehy omývá Jónské a východní Egejské. Po Řecku se ještě podíváme do Bulharska, do země motorkáři neoprávněně opomíjené, která nabízí spousty krásných silnic a jednou ze zajímavostí bude komunistický památník Buzludža.

Tato výprava bude kombinací spaní ve stanech v kempech a v hotelech, je tedy nutné si s sebou vzít věci na kempování.


Cena této 22 dní dlouhé výpravy je 37.400,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech a kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, základní balíček Adventure Menu, tričko a služby průvodce.


Pokud máte zájem se této Adventure Moto výpravy zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně se u nás zastavte osobně.

Počet účastníků je od 4 do 9 motorek.

Těšíme se na společné kilometry