Připojištění motocyklů

29. 5. – 25. 6. 2021 Maroko, Portugalsko a Španělsko

V roce 2021 povede naše nejdelší výprava netradičně na jihozápad… Poslední květnový víkend vyrazíme do Maroka, pojedeme po vlastní ose z domova přes Evropu, Gibraltar, starověká královská města, průsmyky Vysokého Atlasu až k nejvyšším písečným dunám Maroka a břehům Atlantického oceánu.

Naše výprava začne odjezdem v sobotu 29. května ráno a Německo projedeme jen jako tranzitní zemi. Ve Francii už naše rychlost zpomalí a budeme se více vyhýbat dálnicím. Přejezd do Španělska si užijeme v pyrenejských průsmycích a zakončíme ho v kempu u Středozemního moře. Do přístavu Algeciras, odkud přeplujeme přes Gibraltarský průliv do Afriky, se dostaneme středem Španělska, kde budeme nocovat jak v hotelech, tak především v kempech.

Na africký kontinent vstoupíme z Ceuty, jedné ze dvou španělských exkláv na pobřeží severní Afriky. První den volna strávíme ve městě Fés, které je nejstarším a nejvýznamnějším ze čtyř královských měst Maroka. Po dni odpočinku se vydáme do soutěsky Ziz, lemované červenými skalami a datlovníky a kde u řeky přenocujeme v kempu. Následující den už dorazíme k nejvyšším dunám Maroko, duny Erg Chebbi dosahují výšky až 150 metrů a během dne mění barvu od růžové až zlaté po krvavě rudou.

Od dun v nížinách u hranic s Alžírskem bude naše cesta směřovat do pohoří Vysoký Atlas, projedeme nejenom soutěsky např. Todra a Dadés, ale také sjedeme z hor do civilizace, do města Marrákeš, kde máme zarezervovaný hotel je blízko známého tržiště Jemaa el-Fnaa. Další den se opět vydáme do hor abychom večer zakempovali na břehu Atlantického oceánu. Podél pobřeží se začneme vracet zpět do Ceuty a přes Gibraltarskou úžinu do Evropy.

V Evropě navštívíme nejprve nejjižnější bod kontinentální Evropy a následně také nejzápadnější, den volna strávíme v portugalském Faru a zajdeme se podívat do známého motorkářského klubu. Cesta domu nám z Fara zabere ještě 10 dní, během nich projedeme vnitrozemí jak Portugalska, tak Španělska, samozřejmě nemineme Andoru a ve Francii se zajedeme podívat k nejvyššímu dálničnímu mostu v Evropě. Poslední dny si ještě zpestříme horskými silnicemi mezi Francií a Itálií a poslední červnový pátek dorazíme po čtyřech týdnech strávených na motorce domů.

Tato výprava je kombinací spaní v hotelech a ve stanech, budeme jezdit převážně po asfaltu, ale ve Vysokém Atlasu i po šotolině a jelikož je cesta určena pro velká cestovní endura, budeme se vyhýbat písku.

Cena této 28 dní dlouhé výpravy je 49.810,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech a kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK služby průvodce a základní balíček AdventureMenu. V ceně není trajekt přes Gibraltarskou úžinu.

Pokud máte zájem se této Adventure Moto výpravy zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně se u nás zastavte osobně.

Těšíme se na společné kilometry.