Připojištění motocyklů

25. 9. – 6. 10. 2021 Podzimní Balkán – Albánie, Bosna, Makedonie, …

Poslední výprava sezóny nás tradičně zavede na Balkán, a ani letos nebude trasa stejná jako v minulých letech, byť některá místa jste s námi v minulých letech již mohli navštívit. V průběhu 12 dní dlouhé cesty projedeme 8 států, urazíme zhruba 4 tisíce kilometrů a budeme mít možnost spát jak vysoko v horách, tak přímo u moře, ve kterém se samozřejmě budeme moci i vykoupat.

A na co se tedy můžete těšit? Naše cesta začne v sobotu 25. září ráno a vyrazíme jihovýchodním směrem přes Slovensko do Maďarska, které pro nás bude také ještě tranzitní zemí, takže se pouze vyspíme v kempu u Budapešti a budeme pokračovat po dálnici dále na Srbsko. V Srbsku už zvolníme, a hlavně opustíme dálnici a budeme si užívat volnosti jízdy na motorce. V Srbsku se zajedeme podívat například na pevnost Golubac.

Další zemí na seznamu bude Severní Makedonie, země velikosti zhruba naší Moravy, která se rozkládá na území osídleném již od starověku. V Severní Makedonii nás kromě hlavního města Skopje bude čekat hlavně Ohridské jezero na jehož břehu se nachází např. zrekonstruované prehistorická vesnice stojící na dřevěných kůlech zapuštěných do dna jezera nebo klášter Sveti Naum založený koncem 9. století žákem Cyrila a Metoděje.

Z Makedonie přejedeme do Albánie a konečně dorazíme k moři, cestou ještě zajedeme ke známému jezírku Blue Eye. Přímořské město Sarande bude nejjižnějším bodem naší cesty. V Albánii projedeme krásné horské silnice abychom se pak po silnici SH 20 dostali do Černé Hory, kde samozřejmě nemůžeme minout Durmitor a přespat v oblíbeném Eko Selu. Z Černé Hory, nejmenší země na naší cestě, přejedeme do Bosny a Hercegoviny, kde nás opět budou čekat krásné horské silnice a užijeme si i šotolinové cesty.

Chorvatsko ještě budeme projíždět mimo dálnici, ale Maďarsko pro nás už bude opět pouze tranzitní zemí, stejně tak jako Slovensko. Domů pak dorazíme po 12 dnech ve středu 6. října.

Tato výprava bude kombinací spaní ve stanech v kempech a v hotelech, je tedy nutné si s sebou vzít věci na kempování.

Cena této 12 dní dlouhé výpravy je 19.900,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech a kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, plán a příprava trasy, základní balíček AdventureMenu a služby průvodce.

Těšíme se na společné kilometry