Připojištění motocyklů

18. 7. – 5. 8. 2021 Nordkapp a poloostrov Kola

Každoročně se na našich cestách vydáváme na všechny světové strany a ani v roce 2021 tedy nemůže chybět výprava severním směrem. Tentokrát se vydáme až na Nordkapp, tento výběžek sice není nejsevernějším bodem Evropy, ale rozhodně je nejznámější. Pokud bychom se chtěli podívat na nejsevernější bod kontinentální Evropy, skončili bychom již o něco jižněji v Konnarodden, protože Nordkapp leží na ostrově, ale tam je zase o dalších cca 1500 metrů severněji útes Knivskjellodden. Ale Nordkapp je Nordkapp…

Tato výprava bude kombinací spaní v hotelech, kempech, ale i v divoké severské přírodě, kde si užijeme i dlouhé letní dny ve kterých nad polárním kruhem slunce nezapadne celých 24 hodin. Trasu máme naplánovánu jako okruh a pojedeme po směru hodinových ručiček. Z České republiky vyrazíme přes Německo do polského přístavu Swinoujscie kde najedeme na trajekt směr jihošvédský přístav Ystad. Švédskem budeme pokračovat stále na sever do Norského města Narvik, ale to už za sebou budeme mít překročení Severního polárního kruhu.

Naším cílem bude Nordkapp, místo, kde se setkává Atlantický a Severní ledový oceán, konkrétně jejich pobřežní moře Norské s Barentsovým a také místo, ze kterého je to na Severní pól již jen cca 2.000 km, ale také místo, ze kterého můžete v Evropě pozorovat půlnoční slunce nejdelší dobu, konkrétně od 14. května do 29. července! Od Nordkappu pojedeme sice již jen na jih, ale rozhodně to nebude nudná cesta.

Po překročení hranic do Ruska budeme pokračovat východním směrem do největšího města za polárním kruhem, do Murmansku. Našim nejvýchodnějším bodem však bude vesnice Teriberka ležící na březích Barentsova moře. Teriberka byla kdysi prosperující rybářská vesnice, ale dnes jsou zde polorozpadlé budovy, lodě a cesty, přesto se zde dá ubytovat a my toho využijeme.

Následující dny už se budeme vracet zpět domů, dny se budou zkracovat a v noci začne být šero až nakonec i tma, ale to už budeme projíždět pobaltskými zeměmi. Nakonec se ocitneme zpět v Polsku, ze kterého jsme více jak před 2 týdny odplouvali. Poslední noc přespíme v kempu u Varšavy a následující den dorazíme každý domů.

Na této cestě projedeme celkem 7 zemí, ujedeme téměř 8,5 tis kilometrů a zažijeme 19 dní plných zážitků a cestování.

Pokud máte zájem se této Adventure Moto výpravy zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně se u nás

Cena této 19 dní dlouhé výpravy je 33.120,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech a kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, pořízení foto a sestříhání videodokumentu z výpravy (video vždy sestříháme i z videí, o které se budou chtít podělit ostatní účastníci), základní balíček Adventuremenu a služby průvodce. V ceně nejsou víza do Ruské federace a trajekt Swinoujscie – Ystad, aktuální cena je cca 1.500 Kč, ale oboje Vám samozřejmě rádi zařídíme.

Těšíme se na společné kilometry