Připojištění motocyklů

14. 2. - 28. 2. 2021 Rwanda a možná i Kongo...

Rok 2021 opět začneme v Africe, tentokrát se s námi můžete vydat kousek pod rovník, do Rwandy. Tato středoafrická země si koncem 20. století prošla obrovskými nepokoji, které přerostly v občanskou válku, dnes je však bezpečnou zemí, kde sice na mnoha místech narazíte na pomníky obětí občanské války, ale jinak se můžete kochat krásou tropické přírody.

Rwanda je oproti Ugandě, kam jsme pořádali výpravy v minulých dvou letech, hornatou zemí, hlavní tahy jsou pokryté perfektním asfaltem, takže si na nich zajezdíme jako v Rakousku, ale vedlejší silnice jsou hliněné. A právě po těchto malých hliněných cestách, vinoucích se mezi čajovými plantážemi, se budeme pohybovat na půjčených motocyklech Tekken 250.

Mimo zmíněné čajové plantáže se můžete těšit na pralesy rovníkové Afriky, šťavnaté tropické ovoce, které se prodává všude podél silnic a kdo by měl zájem, může si zaplatit i výlet za horskými gorilami. Na této výpravě budeme spát výhradně v hotelech a v některých více dní, takže nás budou čekat i výlety na lehko, jen s batohem na svačinu a pití.

Aktuálně jsou pozemní hranice Rwandy uzavřeny, ale pokud by se situace zlepšila, udělali bychom si na severozápadě země výlet do sousední Demokratické republiky Kongo, v opačném případě nás bude čekat výlet na motorkách do vnitrozemí po malých cestičkách.

Cena této 15 dní dlouhé výpravy je 53.830,- Kč a obsahuje pronájem motorek, ubytování v hotelech ve dvoulůžkových pokojích, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, tričko a služby průvodce. V ceně není letenka Praha – Kigali – Praha (aktuální cena s leteckou společností KLM je cca 18.500,- Kč) a vstupní vízum, které se vyřizuje za poplatek 30 USD přímo na letišti v Kigali.

Těšíme se na společné kilometry