Připojištění motocyklů

30. 5. – 7. 6. 2020 České technické a historické památky

Mnoho let jsme v naší nabídce výprav opomíjeli zajímavá místa, která máme jen kousek od domova, vydejte se s námi je prozkoumat. Na pomoc jsme si vzali Jirku Bašného, odborníka na technické památky naší republiky. Během 9 dní ujedeme něco málo přes 2 tis km, ale navštívíme mnoho zajímavých míst, někde se zdržíme pár hodin a někde to bude naopak jen na pár minut.

A na co se tedy můžete těšit? Sraz bude v sobotu 30. května večer v hotelu Medlov na Vysočině. V neděli ráno vyrazíme severovýchodním směrem, zajedeme do Mladějova, kde se nachází krásné průmyslové muzeum, cestou do Rychlebských hor, kde bude ubytování na farmě, se ještě zastavíme u technicky unikátní přečerpávací nádrže Dlouhé stráně. V následujících dvou dnech se budeme věnovat prvorepublikovému pohraničnímu pevnostnímu opevnění. Dále budeme pokračovat okolo republiky proti směru hodinových ručiček, z Orlických hor se přes broumovsko dostaneme do Krkonoš a Jizerských hor.

V itineráři najdete mnoho rozhleden, ale také zaniklé doly a samozřejmě nemineme Ještěd, na jehož vrcholu se nachází vysílač a hotel, krásná stavba v technicistním architektonickém stylu, který je dominantou kraje a od roku 2007 je Národní kulturní památkou. Dalším Národním parkem na našem seznamu bude NP České Švýcarsko a podél německých hranic budeme pokračovat do nejzápadnějšího výběžku České republiky. V Újezdu u Krásné se otočíme na západ a podíváme se do je Mariánských Lázní.

 

Cestou na východ budeme kopírovat hranice s Německem, ale zajedeme i do vnitrozemí, podíváme se do Muzea na demarkační linii a také do muzea Atom, kde se v osmdesátých letech skladovala jaderná munice sovětské armády. Další den se vrátíme zpět do pohraničí a přes Šumavu dojedeme až k hranicím Čech a Moravy, po cestě se ještě podíváme na nějakou tu rozhlednu nebo malou vodní elektrárnu a nevynecháme muzeum veteránů, které se pyšní největší sbírkou amerických automobilů v Čechách.

Pokud máte zájem se této Adventure Moto výpravy s námi zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně se u nás zastavte osobně.

Cena 9 denní výpravy je 15.860,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech ve dvoulůžkových pokojích, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, tričko, pořízení foto a videodokumentace z výpravy (každý účastník dostane sestříhaný dokumentem z výpravy) a služby průvodce.

Počet účastníků je od 4 do 9 motorek, průvodcem na této Adventure Moto výpravě bude Petr Hendrich.

Těšíme se na společnou cestu za dobrodružstvím