Připojištění motocyklů

30. 5. – 5. 7. 2020 Mongolsko – okruh zemí Čingischána

Nejdelší Adventure Moto výprava roku 2020 nás zavede do Mongolska, v průběhu více jak pěti týdnů ujedeme zhruba 13 tisíc kilometrů na motorkách a dalších 5 tisíc kilometrů vlakem po Transsibiřské magistrále. Přejedeme evropské a asijské veletoky, projedeme pouští Gobi a zastavíme se u největší jezdecké sochy na světě, uvidíme Bajkal, který je největší zásobárnou sladké vody v kapalném stavu na světě a fotku si budeme moci udělat i v Ulan Ude u největší busty na světě. Těch nej… nás bude čekat celá řada, třeba to pro někoho bude nejdelší motodovolená v životě…

V sobotu 30. května začne naše putování odjezdem z Prahy, nebo se postupně potkáme na cestě, případně až večer v kempu u Varšavy. Další dny budou tranzitní, projedeme Litvu a přes Lotyšsko vstoupíme do Ruska, dále budeme pokračovat východním směrem, budeme se vyhýbat velkým městům a tak jak bude ubývat civilizace budeme i méně spát v hotelech a začneme i kempovat v přírodě. Rusko pro nás v tuto chvíli bude pouze tranzitní zemí, takže se budeme držet hlavní silnice abychom mohli každý den ukrajovat kilometry a stihli být na Mongolských hranicích s jedním dnem volna za necelé dva týdny.

V Mongolsku tempo zpomalíme a to jednak kvůli nádherné přírodě, ale na mnoha úsecích také kvůli horším cestám. Mongolsko je se svojí hustotou zalidnění 2 osoby / 1 km2 239. zemí světa z 243, přičemž za Mongolskem jsou už jen ostrovy náležející k některé kontinentální zemi, např. Špicberky nebo Grónsko. Je tedy zřejmé, že nás bude čekat hodně nocí v rozlehlé, opuštěné, ale krásné krajině. Jedním z cílů výpravy bude poušť Gobi, rozkládající se na jihu Mongolska, tato oblast je, v již tak řídce osídleném Mongolsku, tou vůbec nejméně zalidněnou, hustota obyvatel zde dosahuje hodnoty pouze 0,3 obyvatele / 1 km2 a zároveň zde panují obrovské teplotní rozdíly mezi létem, kdy je zde 40oC a zimou, kdy dosahují -40oC! Červen je tedy ideální měsíc pro návštěvu pouště Gobi.

Jedním ze symbolů Mongolska je jejich dávný panovník Čingischán, který se proslavil svými válečnými výboji a rozšířením impéria až do Evropy. Mongolská říše byl druhý největší státní útvar, jaký kdy na naší planetě v historii i současnosti existoval. Na rozdíl od Britského impéria, které bylo co do rozlohy vůbec největší v historii, však tvořila jeden celek a nebyla roztříštěna na více kontinentech, tak jako třeba právě Britské nebo Španělské impérium. Za vlády Čingischána dosahovala rozlohy 33 mil km2 a i proto jsou na něj dnešní obyvatelé Mongolska patřičně hrdi. Na jeho počest stojí východně od hlavního města Ulánbátaru jeho socha, která je se svými 40 metry nejvyšší jezdeckou sochou na světě, postavena je na místě, kde se podle legendy našel Čingischánův zlatý bič a zároveň je otočena směrem k východu k jeho rodišti.

Z Mongolska povede naše cesta na sever do Ruska, projedeme Ulan-Ude, hlavní město Burjatské republiky, které je známé především díky největší bustě Lenina, která stojí na hlavním náměstí. Od Ulan-Ude už pojedeme jen na západ, na motorkách ještě podél Bajkalu do Irkutska, kde dáme motorky na vlak a i my sami se vydáme na 5.000 kilometrů dlouhou cestu vlakem po Transsibiřské magistrále do Moskvy. Z Moskvy už to bude „jen“ 2.000 km domů.

 

Cena této více jak pětitýdenní výpravy je 58.850,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech a kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, mapové podklady, pořízení foto a videodokumentace z výpravy (každý účastník dostane sestříhaný dokument z výpravy), základní balíček Adventuremenu a služby průvodce. V ceně není vízum do Ruské federace a Mongolska a přeprava vlakem Irkutsk – Moskva neboť zatím nejsou stanoveny ceny jízdenek na červen 2020, letošní cena přepravy jedné osoby a motocyklu vychází na cca 16.000,- Kč. Samozřejmě za vás rádi zařídíme jak vízum, tak přepravu motocyklu a vás z Irkutsku do Moskvy.

Pokud máte zájem se této Adventure Moto výpravy zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně se u nás zastavte osobně.

Těšíme se na společné kilometry.