Připojištění motocyklů

29. 8. – 23. 9. 2020 Velký okruh Kavkazem – Gruzie, Arménie a Ázerbajdžán

Vydejte se s námi koncem prázdnin na Kavkaz, v průběhu více než tří týdnů se podíváme do tří exotických zemí, Gruzie, Arménie a Ázerbájdžánu! Mimo to si užijeme i Turecko, Rusko, Ukrajinu, Bulharsko, Srbsko, Maďarsko a Slovensko. Celkově najedeme během 26 dní cca 9,5 tis km a navštívíme 10 výše uvedených zemí.

První dny budou pro nás sice tranzitní, ale i tak už budou zajímavé, podíváme se do jiných zemí, ochutnáme jiná jídla a budeme platit jinými penězi. Na naší cestě nás bude čekat řada hraničních přechodů, do Ruska dokonce budeme potřebovat víza a vlastní přejezd přes hranice nám zabere klidně půl dne. Další vízum pak budeme potřebovat až do Ázerbájdžánu.

První kavkazskou zemí, do které se podíváme bude Gruzie a budeme pokračovat dále na východ do ázerbájdžánského hlavního města Baku, kde si uděláme den volna a vykoupeme se v největším jezeře na světě, které je někdy nazývané moře, tedy v Kaspiku. Po dni odpočinku u Kaspického moře se vydáme na západ do Arménie, k jezeru Sevan. Do této země však budeme muset přes Gruzii, protože Arménie nemá s Ázerbájdžánem otevřený hraniční přechod z důvodu neuzavřených oboustranných nároků na Náhorní Karabach. Opět se vrátíme do Gruzie a vydáme se severním směrem přes kavkazský průsmyk Užguli do Mestie, vstupní brány na Kavkaz. Pokud nám bude přát počasí, čekají nás výhledy na čtyřtisícové kavkazské vrcholy.

Cesta zpět povede přes Turecko, a jelikož tato země bude již spíše tranzitní, budeme se držet rychlých silnic pro motorová vozidla. Istanbul objedeme po velkém vnějším obchvatu a přes nový most klenoucí se nad Bosporem se vrátíme zpět do Evropy.

 

Za hraničním přechodem Edirne už nás bude čekat Evropská unie, ze které však ještě na chvíli vyjedeme, protože se cestou podíváme i do Srbska, byť tato země pro nás bude skutečně již jen tranzitní.

Pokud vás láká zažít dobrodružství Kavkazu a máte chuť se této Adventure Moto výpravy zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně se u nás zastavte osobně.

Cena této 26 dní dlouhé výpravy je 39.560,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech a kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, pořízení foto a sestříhání videodokumentu z výpravy (video vždy sestříháme i z videí, o které se budou chtít podělit ostatní účastníci), základní balíček Adventuremenu a služby průvodce. V ceně nejsou víza do Ruské federace a Ázerbájdžánu, která vám však rádi zařídíme.

Počet účastníků je od 4 do 10 motorek včetně průvodce.

Těšíme se na společné kilometry