Připojištění motocyklů

29. 8. – 20. 9. 2020 Turecko – hornatá země plná památek

Dopřejte si koncem léta více než tři týdny v sedle svého motocyklu a vydejte se s námi do země na pomezí Evropy a Asie. Projedeme průsmyky vysokých hor, navštívíme památky dávno zaniklých civilizací, z nichž mnohé jsou zapsány na seznamu UNESCO a užijeme si krásné horské i pobřežní silnice.

Naše cesta začne v sobotu 29. srpna a první tři dny budou tranzitní, abychom ušetřili čas využijeme tedy i dálnice. Hned za tureckými hranicemi zvolníme a vydáme se na jih, na poloostrov Gallipoli, kde budeme moci navštívit památky připomínající bitvu mezi britskými výsadkovými jednotkami a jednotkami Osmanské říše z počátku I. světové války.

Další den se trajektem přeplavíme přes průliv Dardanely, který odděluje Evropu a Asii a budeme pokračovat jihovýchodním směrem do města Bergama v jehož těsné blízkosti leží antické město Pergamon s amfiteátrem s kapacitou 10.000 míst a nejstrmějšími sedadly mezi všemi známými antickými divadly. Po přenocování v blízkém kempu budeme pokračovat přes přírodní travertinové bazény Pamukkale a krásné hory k středomořskému pobřeží do oblasti Antalya. V tu dobu budeme mít za sebou již týden v sedle motorek, takže nám den volna u moře udělá dobře.

Následující den ráno vyrazíme z hotelu opět do hor, ale stočíme se na severovýchod a přes centrální část Turecka budeme směřovat k Černému moři. Cestou přes vnitrozemí navštívíme Göreme, jehož Národní park je od roku 1985 zapsán na seznamu UNESCO a je vyhlášen skalními útvary nazývanými „pohádkové komíny“.

V oblasti Kappadokie samozřejmě nemůžeme minout podzemní město Derinkuyu, které je se svými minimálně 18 podzemními patry jedním z největších pozemních měst na světě a důvod jeho vybudování je dodnes zahalen rouškou tajemství. Po čtyřech dnech dorazíme k Černému moři, které je od vnitrozemí odděleno pohořím Karadeniz a abychom si tyto hory pořádně užili, v průběhu následujících tří dní třikrát přejedeme jejich hřeben, přes který vedou průsmyky s nadmořskou výškou hodně přes 2.000 m.

Na naší cestě se dostaneme až na samý východ Trurecka na dohled hory Ararat. Cestou na západ si ještě užijeme nádhernou zatáčkovitou pobřežní silnici č. 010 mezi městy Sinop a Amasra a přes nejsevernější ze tří mostů přes Bospor se vrátíme zpět do Evropy. Od Tureckých hranic už to budeme tranzit, abychom se v neděli 20. září po více než třech týdnech vrátili domu.

 

Pokud máte čas a chuť objevovat krásy pestrého Turecka, navštívit památky dávno zaniklých civilizací, užit si hory i pobřežní silnice a třeba i ochutnat blízkovýchodní kuchyni, vydejte se s námi na tuto 23 denní motodovolenou. Spaní je kombinace hotelů a kempů, takže je nutné si s sebou vzít stan, spacák, karimatku a případně další věci na kempování.

 

Cena 23 denní výpravy je 34.790,- Kč a obsahuje ubytování (polovinu nocí spíme v hotelech a polovinu v kempech), cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, pořízení foto a videodokumentace z výpravy (video vždy sestříháme i z videí, o které se budou chtít podělit ostatní účastníci), základní balíček Adventuremenu a služby průvodce.

Pokud máte zájem se této Adventure výpravy zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808 nebo přijďte k nám do prodejny si o výpravě popovídat.

Počet účastníků je od 4 do 9 motorek, tuto Adventure Moto výpravu povede majitel CK Petr Hendrich, který má s cestováním na motocyklu do různých zemí světa bohaté zkušenosti.

Těšíme se na společné kilometry.