Připojištění motocyklů

26. 7. – 17. 8. 2020 Island – ostrov ledu, sopek a vodopádů

Vydejte se s námi uprostřed léta na sever Evropy, na ostrov s drsnou, ale krásnou krajinou, do země s nejnižší hustotou zalidnění ze všech evropských zemí, ale zároveň jedné z nejdražších zemí Starého kontinentu.

Island má po staletí svoje tajemné kouzlo a každý, kdo jednou na ostrov vkročil se na něj vrací. Díky své jedinečné poloze na zlomu litosférických desek se pouze na Islandu člověku povede „stanout“ jednou nohou v Evropě a druhou v Americe.

 

Island se zapsal do historie lidstva jako země, kde se poprvé začaly spory a správa společnosti řešit diskusí, již v roce 930 byl založen parlament Althing a zasedal pod širým nebem na sněmovní louce až do roku 1798!

Na ostrov se vydáme po dvoudenní jízdě přes Německo a Dánsko do přístavu Hirtshals, kde se v úterý 28. 7. nalodíme na trajekt a bude nás čekat dvoudenní plavba do islandského přístavu Seyðisfjörður. Ve čtvrtek se hned po vylodění vydáme na 2.600 km dlouhou cestu okolo Islandu, z čehož zhruba 500 km povede po šotolinových cestách.

 

Vyrazíme proti směru hodinových ručiček a budeme se kochat, pro nás středoevropany, nevšední krajinou. Ne nadarmo si NASA v 60. letech vybrala zdejší vnitrozemí jako cvičiště pro přistání lidí na Měsíci. Island však není jen „měsíční“ krajina, ale také zelené pastviny, barevné hory, dravé řeky, hluboké kaňony a hlavně sopky a vodopády.

Za zmínku stojí také vysoké skalní útesy na severozápadě ostrova, kde se nacházejí hnízdiště papuchálků, ptáků s klaunským vzezřením, jinak je fauna ostrova spíše chudá, z volně žijících zvířat ji tvoří tuleni a jen zřídka sem na krách zabloudí lední medvěd.

Průvodcem na této výpravě bude Jindra Belšan, náš specialista pro severské země.

Cena této 23 dní dlouhé výpravy je 46.650,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech a kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, základní balíček Adventuremenu a služby průvodce. V ceně výpravy není zpáteční lodní lístek, jehož cena se v čase liší, aktuálně stojí od 850 EUR (v základní ceně je přeprava jedné osoby a motocyklu a ubytování se snídaní v šestimístné kajutě).

Pokud máte zájem se této Adventure Moto výpravy zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně se u nás zastavte osobně.

Těšíme se na společné kilometry