Připojištění motocyklů

2. 8. – 15. 8. 2020 Pobaltské země – dramatická historie a panenská příroda

Vydejte se s námi v horkých srpnových dnech na sever od našich hranic, během dvou týdnů navštívíme 5 zemí, jejichž hranice omývá Baltské moře, ujedeme téměř 5 tis km a navštívíme mnoho historických míst, kterými kráčely dějiny Evropy a světa.

V neděli 2. srpna se vydáme přímo na sever přes polské opevnění MRU do Německa, kde bude naším cílem ostrov Usedon. Na tomto ostrově se za II. světové války nacházelo tajné výzkumné středisko Peenemünde, ve kterém probíhal vývoj a testování balistických raket V2. Z celé základny se mnoho nedochovalo, dnes je hlavní zajímavostí muzeum vzniklé ze sovětské raketonosné ponorky U-461, které je největším muzeem v ponorce na světě.

Podél pobřeží pak budeme pokračovat na východ, cestou samozřejmě nemůžeme minou gdaňský Westerplatte, kde padly první výstřely II. světové války. Abychom se ale podívali i hlouběji do historie, navštívíme Malbork, největší cihlový středověký hrad na světě, jehož historie sahá až do 13. století a který je od roku 1997 zapsán na seznamu UNESCO.

Opět se však vrátíme do 20. století a podíváme se do míst, kam by se v první polovině 40. let nikdo, mimo velmi prověřených, nedostal. Naším cílem bude nejenom známé Vlčí doupě, ale i méně známé, o to tajemnější místo, Mamerki. Pak už to bude jenom kousek do první pobaltské země, do Litvy. Hlavním cílem v Litvě pro nás bude Muzeum studené války, které vzniklo z bývalé sovětské raketové základny, kde byly umístěny v podzemních silech balistické rakety R-12 Dvina, přičemž jedno ze sil je dnes přístupné návštěvníkům.

Lotyšsko pro nás bude naopak zemí, kde se budeme více kochat krajinou, je to země jezer, čímž se velmi podobá Finsku. V Lotyšsku také pocítíme dostatek prostoru, tato země je sice jen o málo menší než Česká republika, ale žije v ní jen 2 mil obyvatel, přičemž v hlavním městě jich žije 3/4 mil. Zbytek země tvoří panenská příroda plná lesů a jezer, malebná je pak cesta podél rižského zálivu. Mimo hlavní město Lotyšska se podíváme i k jedné zajímavosti, kterou bude jeden z 265 bodů Struveho geodetického oblouku, zde se však zastavíme až cestou zpět na jih.

Nejsevernější pobaltskou zemí je Estonsko, opět se podíváme do hlavního města, kde navštívíme Námořní muzeum. Nejzajímavějším exponátem muzea je Lembit, nejstarší a nejdéle sloužící ponorka na světě, postavená v roce 1936 ve Velké Británii a ze služby vyřazená až v roce 2011. Z Tallinnu se vydáme do nejvýchodnějšího města naší cesty, do Narvy, zde přes hraniční řeku nahlédneme do Ruska, zamáváme pohraničníkům a otočíme se na cestu zpět.

Ani cesta zpět nebude bez zajímavosti, opět projedeme všechny pobaltské země, navštívíme již zmíněný bod na Struveho geodetickém oblouku, v Lotyšsku projedeme Daugavpils a v Litvě se zastavíme v kaunaské IX. pevnosti. Polskem budeme pokračovat podél běloruských hranic okolo Bělověžského pralesa až na jih Polska ke Krosnu, kde se nachází betonový kryt pro Hitlerův vlak Amerika. Poslední den nás bude čekat návštěva jednoho z nejděsivějších míst symbolizujících hrůzy, jaké je schopen člověk člověku páchat, tím místem je památník vzniklý z koncentračního tábora Osvětim. Domů dorazíme po dvou týdnech strávených na motorkách v sobotu 15. 8. 2020.

Pokud máte zájem se této Adventure výpravy s námi zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808 nebo přijďte k nám do prodejny si o výpravě popovídat.

Cena 14 denní výpravy je 22.420,- Kč a obsahuje ubytování v kempech a hotelech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, pořízení foto a sestříhání videodokumentu z výpravy (video vždy sestříháme i z videí, o které se budou chtít podělit ostatní účastníci), základní balíček Adventuremenu a služby průvodce.

Počet účastníků je od 3 do maximálně 9 motorek + průvodce.

Těšíme se na společné kilometry